Ostrożność i czujność ochroniły ją przed utratą pieniędzy

i

Autor: KMP Elbląg Ostrożność i czujność ochroniły ją przed utratą pieniędzy

kryminalne

Ostrożność i czujność ochroniły ją przed utratą pieniędzy

2023-04-03 11:23

Popularny polski serwis z ogłoszeniami sprzedażowymi zmaga się od dłuższego czasu z plagą przestępców, którzy próbują wyłudzić pieniądze od użytkowników. Codziennie odwiedza go duża liczba internautów szukających atrakcyjnych okazji z różnorodnego asortymentu i usług. Nie umyka to jednak uwadze cyberprzestępców.

O tym, aby być ostrożnym, a przede wszystkim bardzo czujnym podczas zakupów w internecie przekonała się kolejna osoba, która o mały włos nie utraciła swoich pieniędzy. Do KPP w Braniewie stawiła się 20-letnia kobieta, która poinformowała, że nieznana jej osoba, za pośrednictwem sieci internetowej wprowadziła ją w błąd co do realizacji transakcji kupna sprzedaży obuwia na portalu sprzedażowym.

Osoba ta, usiłowała doprowadzić ją do niekorzystnego rozporządzenia własnym mieniem w kwocie 2900 zł. Zamiaru swojego nie osiągnęła z uwagi na czujność i szybką reakcję kobiety. Natychmiast skontaktowała się z infolinią banku i zablokowała swoje konto, aby nie doprowadzić  do autoryzacji transakcji. Zaprezentowany przykład udowadnia, że warto mieć się na baczności i zachowywać czujność na każdym internetowym kroku. Cyberprzestępcą nie brakuje kreatywności, a stosowane przez nich, ciągle nowe metody są coraz bardziej skuteczne

2-miesięczny chłopiec przestał oddychać. Dramatyczna akcja ratunkowa

QUIZ. Poniedziałkowy test z wiedzy ogólnej. Nie ma wstydu już od 5/10!

Pytanie 1 z 10
Ostatnim męskim przedstawicielem dynastii Jagiellonów był...