Mając ponad 3 promila alkoholu w organizmie wsiadł za „kółko”

i

Autor: www.pixabay.com Zdjęcie stanowi ilustrację do materiału

Mając ponad 3 promila alkoholu w organizmie wsiadł za „kółko”

2021-12-07 9:37

Policjanci z braniewskiej „drogówki” przeprowadzili wojewódzkie działania pn. „Alkohol i narkotyki”. Tym razem do tego niechlubnego grona dołączył pewien 46-latek, który prowadził swoje auto mając ponad trzy promile alkoholu w organizmie.

Policjanci przeprowadzili wojewódzkiego działania pn. „Alkohol i narkotyki”. Celem tej aktywności funkcjonariuszy jest poprawa bezpieczeństwa w ruchu drogowym poprzez ujawnianie i eliminowanie z ruchu kierujących pojazdami będących po spożyciu alkoholu lub środków działających podobnie do alkoholu, a tym samym zmniejszenie liczby zdarzeń drogowych z ich udziałem. 

W trakcie tych działań braniewska “drogówka” skontrolowała 131 kierujących, spośród których jeden w ogóle nie powinien prowadzić. Po godz. 7:30 policjanci zatrzymali na jednej z braniewskich ulic nadjeżdżające auto osobowe, za kierownicą którego siedział 46-latelk. Przeprowadzone badanie jego stanu trzeźwości wykazało, że mężczyzna prowadził mając ponad 3 promile alkoholu w organizmie. Teraz za popełnione przestępstwo odpowie przed sądem.

 Policjanci wciąż przypominają:

Pijani kierowcy wiozą śmierć – reklamowy slogan ma swoje potwierdzanie w statystykach i należy do jednych z głównych przyczyn tragicznych zdarzeń drogowych. Reaguj na nietrzeźwego kierującego – być może uratujesz w ten sposób czyjeś życie. Zadzwoń pond numer alarmowy 112 i poinformuj nas o swoich spostrzeżeniach

Pasażerowie podróżują jak sardynki w puszce. Horror na kolei

Dopasuj legendarny film do reżysera. Bez 11/15 nie pokazuj się w kinie

Pytanie 1 z 15
"Ojciec Chrzestny"