Majówka na drogach powiatu braniewskiego

i

Autor: KMP Elbląg Majówka na drogach powiatu braniewskiego

Majówka na drogach powiatu braniewskiego

2022-05-05 11:57

W pierwsze dni maja funkcjonariusze nie odnotowali poważnych zdarzeń drogowych. Niezmiennie respektowali natomiast pijanych uczestników ruchu.

W ciągu ostatnich dni policjanci „drogówki” skontrolowali 159 pojazdów. Powodem blisko 90 kontroli była zbyt szyba jazda. W 72 przypadkach funkcjonariusze decydowali o ukaraniu mandatem tych kierowców, którzy zbyt mocno dociskają pedał gazu. Miniony czas to także 14 zatrzymanych dowodów rejestracyjnych , w tym 5 za zły stan techniczny.

W trakcie przedłużonego majowego weekendu policjanci uniemożliwili także jazdę 5 nieodpowiedzialnym kierującym. Niechlubny rekordzista podróżował rowerem mając blisko 3 promile alkoholu w organizmie.

Wśród zatrzymanych do kontroli znalazła się także pewna kobieta, która „za kółko” wsiadła pomimo sądowych zakazów prowadzenia pojazdów. Za popełnione przestępstwo odpowie przed sądem.

Express Biedrzyckiej - gen. Mirosław Różański: Zachód musi postraszyć Rosję odwetem

QUIZ. Dobry kierowca powinien o tym wiedzieć

Pytanie 1 z 12
Kojarzysz to wnętrze? To jest auto marki...
Co to za wnętrze?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE