Mieszkańcy Braniewa włączają się w akcję pomocy Ukrainie

i

Autor: arch. organizatotrzy Mieszkańcy powiatu braniewskiego łączą się w bólu z napadniętym przez Rosję narodem i dołączają się do akcji pomocy.

Mieszkańcy Braniewa włączają się w akcję pomocy Ukrainie

2022-02-25 23:56

Mieszkańcy Braniewa włączają się w elbląską akcję pomocy Ukrainie. Zbierają dary dla uchodźców przybywających do Polski i dla Ukraińców, którzy zostali, by bronić swojej Ojczyzny.

Elbląg organizuje pomoc Ukrainie. Będą dwie transze pomocy. Pierwsza transza to transport do Tarnopola, miasta położonego na Ukrainie. I tu już podana jest lista rzeczy potrzebnych na już. Druga transza pomocy dotyczy uchodźców z Ukrainy do Polski, to głównie kobiety. Do Elbląga pierwsi uchodźcy dotrą już w weekend. Braniewianie  na razie skupili się na transzy pierwszej, transportu do Ukrainy, do Tarnopola.

Co jest potrzebne:

  • Śpiwory i karimaty,
  • Mleko w proszku dla dzieci,
  • Słoiczki z obiadkiem dla dzieci,
  • Produkty higieny osobistej dla dzieci i dorosłych (mydła, żele, szampony, proszki do prania, podpaski, tampony)
  • Opatrunki, środki do dezynfekcji ran- zapakowane, z datą ważności.
  • Materace składane i dmuchane,
  • Kojce i łóżeczka dla dzieci w dobrym stanie,
  • Ubranka dla dzieci nowe lub prawie nowe.

Jeżeli ktoś z Państwa ma możliwość i wyraża chęć przyjęcia uchodźców wojennych prosimy o kontakt z nami pod nr tel. 781 015 201 lub 516 141 784.

- Każdy z nas, mieszkańców powiatu braniewskiego, kto łączy się w bólu z napadniętym przez Rosję narodem, może dołączyć się do naszej akcji - apelują organizatorzy.

- Pomoc w postaci darów będziemy zbierać w budynku Centrum Edukacji ZDZ w Braniewie mieszczącym się przy ulicy Morskiej 7. Rzeczy można przynosić w godzinach od 08:00 do 16:00 w dni robocze, w drodze wyjątku przyjmiemy rzeczy w weekend.

Organizatorzy akcji w Braniewie: Agnieszka Rodziewicz, Centrum Edukacji - Joanna Smoliniec tel. 516 141 784, Monika Hyńko tel. 781015201, Adrian Tymecki. Do akcji włączyły się również radne UG z Lelkowa, w tym Pani Anna Cieślik.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl"

Rosyjskie czołgi taranują cywilne auta