Młodzież z Pasłęka na obozie wojskowym w Braniewie

i

Autor: arch. 9BBKPanc. Pod czujnym okiem instruktorów adepci rzemiosła wojskowego poznali m.in. podstawy udzielania pierwszej pomocy.

Młodzież z Pasłęka na obozie wojskowym w Braniewie

2022-05-11 7:59

Licealiści z Pasłęka „zaciągnęli się” do wojska. Jako uczniowie trzeciej klasy ZSEiT o profilu wojskowym spędzą w 9 brygadzie 5 dni na obozie szkoleniowym.

Licealiści z klasy mundurowej Zespołu Szkół Ekonomicznych i Technicznych z Pasłęka w poniedziałek, 09 maja rozpoczęli swój pierwszy obóz szkoleniowy w 9 Braniewskiej Brygadzie Kawalerii Pancernej. Już drugiego dnia kilka godzin spędzili na strzelnicy.

Test na strzelnicy

Zajęcia strzeleckie zakończyły się testem polegającym na strzelaniu z karabinka pneumatycznego z pozycji stojącej i leżącej. Wyniki skrzętnie notował opiekun klasy mjr rez. Bolesław Czechowski. Wcześniej pod czujnym okiem instruktorów adepci rzemiosła wojskowego poznali m.in. podstawy topografii i udzielania pierwszej pomocy. W rolę instruktorów wcielili się żołnierze 9 brygady i podchorążowie z akademii Wojsk Lądowych z Wrocławia, którzy odbywają praktyki w braniewskiej jednostce.

Zaprawa, musztra, dyscyplina

Program pobytu oprócz skondensowanej wiedzy wojskowej obejmuje praktyczne zaprawy fizyczne, treningi musztry, szkolenie strzeleckie i marsz kondycyjny. Obóz licealistów potrwa do piątku 13 maja.

"Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z Waszej okolicy!"

Adam Kownacki trenuje z seniorami W Nowym Jorku
Sonda
Jakie masz plany na lato 2022?