Młodzież z Pasłęka na obozie wojskowym w Braniewie

i

Autor: arch. 9BBKPanc. Pod czujnym okiem instruktorów adepci rzemiosła wojskowego poznali m.in. podstawy udzielania pierwszej pomocy.

Młodzież z Pasłęka na obozie wojskowym w Braniewie

2022-05-11 7:59

Licealiści z Pasłęka „zaciągnęli się” do wojska. Jako uczniowie trzeciej klasy ZSEiT o profilu wojskowym spędzą w 9 brygadzie 5 dni na obozie szkoleniowym.

Licealiści z klasy mundurowej Zespołu Szkół Ekonomicznych i Technicznych z Pasłęka w poniedziałek, 09 maja rozpoczęli swój pierwszy obóz szkoleniowy w 9 Braniewskiej Brygadzie Kawalerii Pancernej. Już drugiego dnia kilka godzin spędzili na strzelnicy.

Test na strzelnicy

Zajęcia strzeleckie zakończyły się testem polegającym na strzelaniu z karabinka pneumatycznego z pozycji stojącej i leżącej. Wyniki skrzętnie notował opiekun klasy mjr rez. Bolesław Czechowski. Wcześniej pod czujnym okiem instruktorów adepci rzemiosła wojskowego poznali m.in. podstawy topografii i udzielania pierwszej pomocy. W rolę instruktorów wcielili się żołnierze 9 brygady i podchorążowie z akademii Wojsk Lądowych z Wrocławia, którzy odbywają praktyki w braniewskiej jednostce.

Zaprawa, musztra, dyscyplina

Program pobytu oprócz skondensowanej wiedzy wojskowej obejmuje praktyczne zaprawy fizyczne, treningi musztry, szkolenie strzeleckie i marsz kondycyjny. Obóz licealistów potrwa do piątku 13 maja.

"Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z Waszej okolicy!"

Adam Kownacki trenuje z seniorami W Nowym Jorku
Sonda
Jakie masz plany na lato 2022?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE