Pożar w muzeum – na szczęście to tylko ćwiczenia

i

Autor: arch. KP PSP Braniewo Łącznie w ćwiczeniach zaangażowanych zostało sześć pojazdów straży pożarnej.

Pożar w muzeum – na szczęście to tylko ćwiczenia

2022-05-06 13:22

W piątek 5 maja br. strażacy z Państwowej Straży Pożarnej w Braniewie oraz strażacy – ochotnicy z OSP Frombork uczestniczyli we wspólnych ćwiczeniach przeprowadzonych w Muzeum Mikołaja Kopernika we Fromborku.

Ćwiczenia na Wzgórzu Katedralnym

Na miejscu pozorowanego pożaru poddasza jako pierwsi przybyli strażacy z jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej we Fromborku, którzy rozpoczęli działania ratownicze. Strażacy OSP zostali wsparci przez zastępy z Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej Państwowej Straży Pożarnej w Braniewie. Łącznie w ćwiczeniach zaangażowanych zostało sześć pojazdów straży pożarnej.

Sprawdzone procedury

System sygnalizacji pożarowej skutecznie powiadomił pracowników o powstałym zagrożeniu pożarowym w części poddasza obiektu muzealnego. Jeszcze przed przybyciem straży pożarnej pracownicy przeprowadzili ewakuację oraz zabezpieczyli teren wokół obiektu. Dodatkowo ewakuacji poddano zbiory muzealne, które w specjalnych skrzyniach wynoszone były na zewnątrz. Strażacy oprócz gaszenia pożaru, musieli odnaleźć poszkodowanego, który został ewakuowany na zewnątrz ze strefy pożarowo niebezpiecznej. Dodatkowym wyzwaniem było bezpieczne wprowadzenie wozów strażackich przez bramę na dziedziniec Wzgórza Katedralnego. W trakcie ćwiczeń sprawdzono możliwości pojazdów specjalnych w postaci podnośnika hydraulicznego oraz autodrabiny pożarniczej.

"Jeśli jesteście świadkami ciekawego wydarzenia w Waszej okolicy, piszcie do nas i ślijcie zdjęcia na online@grupazpr.pl!"

Matura dla uchodźców z Ukrainy
Sonda
Czy boisz się burzy?