Moro mikołaje w Domu Dziecka w Ornecie

i

Autor: arch. 43blp Moro Mikołaje to żołnierze – terytorialsi z 43 Batalionu Lekkiej Piechoty w Braniewie.

Moro mikołaje w Domu Dziecka w Ornecie [ZDJĘCIA]

2020-12-24 13:19

“Sprawmy razem uśmiech dzieciom”. Taka idea przyświecała przedświątecznej akcji zorganizowanej przez żołnierzy Wojsk Obrony Terytorialnej z Braniewa. W ramach inicjatywy pod hasłem “Moro Mikołaje” wsparli wychowanków placówki “Mój dom” w Ornecie.

Żołnierze z 43 Batalionu Lekkiej Piechoty z Braniewa, wchodzącego w skład 4 Warmińsko-Mazurskiej Brygady Obrony Terytorialnej w przeddzień Wigilii odwiedzili placówkę „Mój Dom” w Ornecie, by wręczyć bożonarodzeniowe prezenty.

- W ramach akcji "Moro mikołaje" zebraliśmy: słodycze, nowe gry, puzzle, zabawki edukacyjne, środki pielęgnacyjne dla dzieci i młodzieży - wymienia kpr Krzysztof Caban z 43 Batalionu Lekkiej Piechoty w Braniewie.

“Mój dom” w Ornecie to placówka opiekuńczo – wychowawcza zapewniająca swoim wychowankom całodobową opiekę.

- W imieniu wychowanków, pracowników oraz własnym, bardzo dziękuję żołnierzom 43 batalionu z Braniewa za tą piękną akcję. Macie wielkie serca, naprawdę wielkie, wspaniałe serca. Dla dzieci to był wyjątkowy dzień. Wasza obecność i wspaniałe prezenty sprawiły im ogromną radość. Życzymy Wam zdrowych, wesołych, spokojnych i magicznych Świąt – mówi Jacek Polewaczyk, dyrektor placówki.

Święta Bożego Narodzenia to czas, kiedy nikt nie powinien zostawać sam. To czas kiedy ludzie są dla siebie braćmi, a wszelkie spory znikają.

- Osobiście przeżyłem wspaniały moment, wróciły pewne wspomnienia. Poznałem bardzo wartościowe osoby, którym przyszło mierzyć się z trudami życia nieco wcześniej niż ich rówieśnikom. To czego nie otrzymali od swoich bliskich sami muszą poznawać i dzielić się tym między sobą. To prawdziwa rodzinna miłość. Może nie mieli idealnego dzieciństwa, ale to dorośli powinni zapewniać bezpieczeństwo i obdarowywać dzieci miłością. „Mój Dom” w Ornecie to nie tylko miejsce to przede wszystkim wspaniali ludzie - mówi kpr  Krzysztof CABAN

Super Raport - Wigilia 2020

Jak dobrze znasz polskie kolędy? [QUIZ]

Pytanie 1 z 15
Dzisiaj w Betlejem, dzisiaj w Betlejem...

"Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z Waszej okolicy!"