Na drogach powiatu braniewskiego jest niebezpiecznie

i

Autor: arch. KP PSP Braniewo Do najpoważniejszego zdarzenia doszło w pobliżu miejscowości Strubno w gm. Płoskinia.

Na drogach powiatu braniewskiego jest niebezpiecznie

2022-01-21 8:22

Na drogach powiatu braniewskiego znowu zrobiło się biało. Najgorsze warunki panowały w czwartek (21 stycznia) podczas śnieżnych zamieci, ale nadal jest niebezpiecznie. Uważajcie na siebie.

Alerty pogodowe ostrzegały przed silnym wiatrem i śnieżnymi zamieciami. I zgodnie z przewidywaniami tak było i jest nadal. W czwartek (20.01.2022) warunki pogodowe mocno się zmieniły. W piątek (21.01.2022) pogoda nadal może być zmienna.

Białe drogi

Jak informują strażacy z Braniewa do najpoważniejszego zdarzenia doszło w czwartek (20.01.2022) w pobliżu miejscowości Strubno w gm. Płoskinia. Kierujący samochodem dostawczym VW Transporter stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w przydrożne drzewo. Strażacy aby uwolnić rannego musieli wykorzystać narzędzia hydrauliczne za pomocą których usunięto elementy konstrukcyjne zniszczonego auta. Poszkodowany został przewieziony do szpitala. Wcześniej strażacy otrzymali zgłoszenie o wypadku drogowym w pobliżu miejscowości Nowica gm. Wilczęta. Kierujący został również zabrany do szpitala.

Apelują o ostrożność

Oprócz strażaków Państwowej Straży Pożarnej w działaniach interwencyjnych na terenie powiatu braniewskiego uczestniczyli strażacy ochotnicy z OSP Wilczęta, Płoskini i Długoboru. Służby mundurowe oraz medycy apelują o ostrożność z uwagi na trudne warunki atmosferyczne.

"Jeśli jesteście świadkami ciekawego wydarzenia w Waszej okolicy, piszcie do nas i ślijcie zdjęcia na online@grupazpr.pl!"

Autokar spłonął na stacji paliw
Sonda
Czy nosisz kask jeżdżąc na rowerze/nartach/hulajnodze itp?