Na rowerach pojechali wzdłuż granic Warmii Mazur

i

Autor: KPP Braniewo Na rowerach pojechali wzdłuż granic Warmii Mazur

Na rowerach pojechali wzdłuż granic Warmii Mazur

2021-07-27 9:01

Grupa policyjnych rowerowych zapaleńców z Warmii i Mazur po raz drugi postanowiła zrobić to objeżdżając region na dwóch kółkach, zbierając przy okazji datki na rzecz Fundacji Wdów i Sierot po Poległych Policjantach. Na jednym z etapów rajdu do tej inicjatywy przyłączyli się także policjanci i pracownicy cywilni Komendy Powiatowej Policji w Braniewie.

Pomysł tego rajdu zrodził się kilkanaście miesięcy temu i po raz pierwszy wystartował przy okazji obchodów Święta Policji w 2020 roku. Wtedy rajd wzdłuż granic województwa warmińsko-mazurskiego odbył się w dniach 24-27 lipca i w tym czasie siedmiu rowerzystów, do których na trasie rajdu dołączali kolejni (zarówno policjanci, jak i cywile), odwiedzając wszystkie powiaty Warmii i Mazur i zbierając fundusze na Fundację Pomocy Wdowom i Sierotom po Poległych Policjantach.

Dzięki hojności darczyńców zebrano 13 tysięcy złotych, które Komendant Wojewódzki Policji w Olsztynie nadinsp. Tomasz Klimek oraz Przewodniczący Warmińsko-Mazurskiego Zarządu Wojewódzkiego NSZZ Policjantów podinsp. Sławomir Koniuszy przekazali na konto Fundacji.

Powodzenie tamtej akcji spowodowało, że w tym roku również przy okazji obchodów Święta Policji wystartował II Rajd Rowerowy Granicami Warmii i Mazur, wspierający dzieci i wdowy po poległych policjantach.  Rrajd zawitał także do braniewskiej komendy. Przed budynkiem jednostki z cyklistami spotkał się szef braniewskich funkcjonariuszy – nadkom. Tadeusz Telenga, który przekazał zebrane przez policjantów i pracowników cywilnych datki na rzecz Fundacji Wdów i Sierot po Poległych Policjantach.

Marcin Lewandowski: nie narzekam na upały

QUIZ. Wakacyjne hity książkowe. Wiesz kto jest ich autorem? 8/10 punktów to absolutne minimum!

Pytanie 1 z 10
Autorką serii książek o przygodach młodego czarodzieja, Harrego, jest: