W Nowej Pasłęce  pojawiła się wiata rekreacyjno – turystyczna

i

Autor: arch. UG Braniewo Udało się również zagospodarować teren wokół wiaty.

W Nowej Pasłęce pojawiła się wiata rekreacyjno – turystyczna

2022-01-14 12:39

Na wiosnę będzie jak znalazł. W Nowej Pasłęce powstała wiata rekreacyjna z wyposażeniem takim jak m.in. : ławki, stół, grill betonowy, pakiet paneli słonecznych i wewnętrzny zestaw oświetlenia LED.

Przy budowaniu wiaty pomyślano o miłośnikach dwóch kółek. W obiekcie zainstalowano czterostanowiskowy stojak rowerowy i samoobsługową stację naprawy rowerów.

Dodatkowe środki

Wiata powstała ze środków pozyskanych w konkursie „Łączy nas turystyka”. Projekt otrzymał wsparcie w kwocie 15 tyś złotych ze środków Samorządu Województwa Warmińsko-Mazurskiego,  wkład własny Gminy to 25 tyś złotych. Warto podkreślić, że na finansowe wsparcie mogły liczyć gminne zadania, które muszą być spójne z kierunkami strategicznymi ujętymi w Strategii Rozwoju Turystyki Województwa Warmińsko-Mazurskiego do roku 2025 oraz wpływać na podniesienie atrakcyjności turystycznej. Zadanie musiało być związane z budową, rozbudową, doposażeniem, odnową czy modernizacją ogólnodostępnej i niekomercyjnej infrastruktury turystycznej oraz rekreacyjnej w Województwie Warmińsko-Mazurskim. Gmina Braniewo spełniła wszystkie wymagania i dzięki temu można się cieszyć z nowej infrastruktury turystycznej w gminie Braniewo.

"Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z Waszej okolicy!"

 

Poradnik Zdrowie: depresja lekooporna
Sonda
Czy jesteś za likwidacją 500 plus?