W Nowej Pasłęce  pojawiła się wiata rekreacyjno – turystyczna

i

Autor: arch. UG Braniewo Udało się również zagospodarować teren wokół wiaty.

W Nowej Pasłęce pojawiła się wiata rekreacyjno – turystyczna

2022-01-14 12:39

Na wiosnę będzie jak znalazł. W Nowej Pasłęce powstała wiata rekreacyjna z wyposażeniem takim jak m.in. : ławki, stół, grill betonowy, pakiet paneli słonecznych i wewnętrzny zestaw oświetlenia LED.

Przy budowaniu wiaty pomyślano o miłośnikach dwóch kółek. W obiekcie zainstalowano czterostanowiskowy stojak rowerowy i samoobsługową stację naprawy rowerów.

Dodatkowe środki

Wiata powstała ze środków pozyskanych w konkursie „Łączy nas turystyka”. Projekt otrzymał wsparcie w kwocie 15 tyś złotych ze środków Samorządu Województwa Warmińsko-Mazurskiego,  wkład własny Gminy to 25 tyś złotych. Warto podkreślić, że na finansowe wsparcie mogły liczyć gminne zadania, które muszą być spójne z kierunkami strategicznymi ujętymi w Strategii Rozwoju Turystyki Województwa Warmińsko-Mazurskiego do roku 2025 oraz wpływać na podniesienie atrakcyjności turystycznej. Zadanie musiało być związane z budową, rozbudową, doposażeniem, odnową czy modernizacją ogólnodostępnej i niekomercyjnej infrastruktury turystycznej oraz rekreacyjnej w Województwie Warmińsko-Mazurskim. Gmina Braniewo spełniła wszystkie wymagania i dzięki temu można się cieszyć z nowej infrastruktury turystycznej w gminie Braniewo.

"Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z Waszej okolicy!"

 

Poradnik Zdrowie: depresja lekooporna
Sonda
Czy jesteś za likwidacją 500 plus?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE