finanse

Najbiedniejsze miasteczka w warmińsko-mazurskim. Tutaj sytuacja jest najgorsza! Zobacz nowy ranking

2024-04-25 13:10

Czasopismo "Wspólnota" opublikowało niedawno ranking najbogatszych miasteczek w Polsce. Na pierwszym miejscu w województwie warmińsko-mazurskim uplasowały się Mikołajki z dochodem 6226,77 złotych na osobę, zajmując tym samym 33. miejsce w ujęciu ogólnopolskim. Jednak w zestawieniu są też dolne strefy klasyfikacji. Które miasteczka z Warmii i Mazur osiągnęły najniższe dochody? Lista najbiedniejszych miasteczek z regionu w galerii poniżej.

Pismo "Wspólnota" opublikowało ranking najbogatszych samorządów w Polsce w 2022 roku. "Dochody podzieliliśmy przez liczbę ludności każdej jednostki samorządowej" - wskazano. W zestawieniu wyodrębniono kilka kategorii – województwa i miasta wojewódzkie, miasta na prawach powiatu, powiaty, miasta powiatowe, miasteczka oraz gminy wiejskie. My postanowiliśmy przyjrzeć się miasteczkom. W przypadku tej kategorii w województwie warmińsko-mazurskim na pierwszym miejscu znalazło się miasteczko atrakcyjne turystycznie, które co roku odwiedzają tłumy turystów. Chodzi oczywiście o Mikołajki, w których dochód na jednego mieszkańca w 2022 roku wyniósł 6226,77 złotych. Drugie miejsce zajął Pasym z dochodem 5394,86 zł per capita, a trzecie Frombork (5138,97 zł per capita).

Które miasteczka w warmińsko-mazurskim są najbiedniejsze? Nowy ranking

Niestety nie we wszystkich miasteczkach na Warmii i Mazurach wiedzie się tak dobrze. Patrząc na dolne strefy klasyfikacji rankingu "Wspólnoty", najbiedniejsze miasteczko z regionu osiągnęło w 2022 roku dochód 3622,42 złotych per capita. To o niemal 3 tys. złotych mniej od najbogatszego miasteczka.

Jakie są najbiedniejsze miasteczka w województwie warmińsko-mazurskim? Ranking znajdziesz w galerii poniżej.

O mały włos od tragedii w Braniewie. Pieszy musiał uciekać przed ciężarówką
Listen on Spreaker.