Nie można jej wyprodukować, można ją jedynie podarować

i

Autor: arch. 43blp Wakacje to czas, w którym bieżące stany magazynowe krwi i jej składników w Polsce drastycznie maleją.

Nie można jej wyprodukować, można ją jedynie podarować

2021-07-19 14:00

Żołnierze z 43 batalionu lekkiej piechoty w Braniewie, zorganizowali wakacyjną zbiórkę krwi. Łącznie zebrali blisko 8 litrów tego najcenniejszego leku.

- Każdego dnia słyszymy o wypadkach i zdarzeniach losowych, które spotykają ludzi. W szpitalach ciągle brakuje krwi. Nie można jej wyprodukować, można ją jedynie podarować, a to nic to nie kosztuje. Nasze motto to: Zawsze gotowi zawsze blisko, a krew łączy ludzi - mówi  szer. Paweł Jaroń z 43 batalionu lekkiej piechoty w Braniewie.

Wakacje to czas, w którym bieżące stany magazynowe krwi i jej składników w Polsce drastycznie maleją, dlatego jest ona szczególnie potrzebna. Sytuacja związana z COVID-19 udowodniła, że w obliczu topniejących zapasów tego najcenniejszego leku, trzeba działać szybko i efektywnie. Po raz kolejny i z pewnością nie ostatni, do akcji włączyli się żołnierze służący w 43 batalionie lekkiej piechoty w Braniewie.

"Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z Waszej okolicy!"

Top 10 komedii romantycznych. Te filmy o miłości musisz obejrzeć

QUIZ. Wakacyjne hity książkowe. Wiesz kto jest ich autorem? 8/10 punktów to absolutne minimum!

Pytanie 1 z 10
Autorką serii książek o przygodach młodego czarodzieja, Harrego, jest: