Nie pozostał bezkarny pomimo upływu lat

i

Autor: KPP Braniewo Nie pozostał bezkarny pomimo upływu lat

Nie pozostał bezkarny pomimo upływu lat

2021-10-08 8:00

Kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności grozi 44-letniem mieszkańcowi powiatu braniewskiego, który pod koniec 2017r. włamał się do pomieszczenia gospodarczego. Łup sprawcy oszacowano na 600 złotych, a on sam unikał odpowiedzialności przez ostatnie lata. Teraz sprawa będzie miał swój finał w sądzie.

O tym, jak skuteczni są zdeterminowani kryminalni przekonał się pewien 44-latek z terenu powiatu braniewskiego. Jak wynika z ustaleń funkcjonariuszy, kilka lat temu, pod koniec 2017r., mężczyzna włamał się do pomieszczenia gospodarczego. Cudze mienie, które zabrał, oszacowano na 600 złotych.

Czynności podjęte wówczas na miejscu zdarzenia zaowocowały później dotarciem policjantów do sprawcy. Ci jednak, pomimo upływu czasu, nie dawali za wygraną. Skrupulatna praca funkcjonariuszy przyniosła oczekiwany efekt – kryminalni ustalili personalia mężczyzny, który był odpowiedzialny za włamanie i doprowadzili go do komendy.

44-latek przyznał się do zarzuconego czynu. Teraz za popełnione przestępstwo grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Beszamel: Piwo

Quiz. Najważniejsze wydarzenia w Polsce po 2000 roku. Pamiętasz je?

Pytanie 1 z 15
Papież Jan Paweł II zmarł w 2005 roku. Pamiętasz w jaki dzień?