Nowa książka Dariusza Lisa z Braniewa

i

Autor: arch. prywatne Tym razem jest to książka zaangażowana – tłumaczy autor.

Nowa książka Dariusza Lisa z Braniewa

2021-08-05 12:20

Nauczyciel – polonista z Braniewa Dariusz Lis wydał swoją kolejną książkę. Tym razem jest to powieść z ekologicznym przesłaniem. Publikacja pt. “Wystarczy chcieć” dotyka tematów niezwykle ważnych, mających wpływ na życie całej ludzkości. Radio ESKA jest patronem medialnym tej publikacji.

Publikacja pt. “Wystarczy chcieć” dotyka tematów niezwykle ważnych, mających wpływ na życie całej ludzkości. Powstała w wyniku zaangażowania autora w sprawy ważne nie tylko dla ludzi współczesnych, ale także dla kolejnych pokoleń i przyszłości naszej planety. Tym razem jest to książka zaangażowana – tłumaczy autor.

Wystarczy chcieć

Bohaterem książki Dariusza Lisa pt. “Wystarczy chcieć” jest zwykły, spokojny człowiek. Pracownik korporacji, który w pewnym momencie dostrzega, że świat zmierza do całkowitej degradacji. Akcja powieści nie toczy się w Braniewie, ale wnikliwi czytelnicy odnajdą tam także lokalne wątki.

Wystarczy chcieć - powieść z ekologicznym przesłaniem

- Projekt, którego pomysł rodził się w Portugalii, a później konsekwentnie był realizowany w Polsce, Hiszpanii i znów w Polsce wydawał się potrzebny, wartościowy, na co mogły też wskazywać planowane przez Unię Europejską decyzje, dotyczące ograniczeń w stosowaniu i produkcji plastikowych opakowań. Miało się to stać do końca roku 2020. Później jednak życie w Europie i na całym świecie wywróciła do góry nogami pandemia COVID 19. Pojawiły się inne priorytety. Zaczęliśmy produkować niezliczone ton jednorazowych rękawiczek, maseczek, przyłbic, fartuchów, kombinezonów. Z pewnością za jakiś czas przekonamy się, jak bardzo przez to pogorszył się stan zanieczyszczenia naszej planety - mówi autor.

Spotkania autorskie z Dariuszem Lisem rozpoczną się po wakacjach. Już teraz jako patron medialny powieści zapraszamy wraz z autorem  na te rozmowy oraz do lektury.

"Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z Waszej okolicy!"

Aleksander Śliwka po powrocie z igrzysk Tokio 2020

QUIZ. 77 rocznica Powstania Warszawskiego. Przekrojowy test wiedzy o bohaterach

Pytanie 1 z 20
O której godzinie wybuchło Powstanie Warszawskie?