Nowe samochody braniewskich strażaków

i

Autor: arch. KP PSP Braniewo Łącznie na placu zaprezentowano dziesięć pozyskanych jednostek sprzętowych.

Nowe samochody braniewskich strażaków

2022-02-07 6:25

Takiej uroczystości najstarsi strażacy nie pamiętają. Na placu Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Braniewie odbyło się przekazanie 10. pojazdów pożarniczych dla strażaków zawodowych oraz strażaków ochotników powiatu braniewskiego.

Do Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Braniewie trafiły cztery nowe pojazdy: ciężki pojazd ratowniczo – gaśniczy, pojazd specjalny wężowy, samochód kwatermistrzowski i rozpoznawczo – ratowniczy. Dodatkowo Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Braniewie pozyskała na swoje wyposażenie: pojazd operacyjny przekazany z KW PSP w Olsztynie i ratowniczą łódź aluminiową.

Zakupy za 2,5 mln. zł.

Łączna wartość przekazanych nowych pojazdów dla Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Braniewie wyniosła blisko 2,5 mln złotych. Środki na ich zakup pochodziły z wielu źródeł m.in. z państwowych programów i funduszy wsparcia, budżetu wojewody, Komendy Wojewódzkiej PSP oraz samorządów lokalnych. W projektach i montażach finansowych uczestniczyły miasta: Braniewo, Pieniężno, Frombork, gminy: Braniewo, Lelkowo, Wilczęta oraz Starostwo Powiatowe w Braniewie.

Dostali nowe, starymi się podzielili

Pojazdy pożarnicze z Państwowej Straży Pożarnej, które zostały zastąpione nowymi autami trafiły do: OSP w Lelkowie, w Braniewie, w Lipowinie i w Lechowie.

"Jeśli jesteście świadkami ciekawego wydarzenia w Waszej okolicy, piszcie do nas i ślijcie zdjęcia na online@grupazpr.pl!"

Poradnik Zdrowie - Warzywa
Sonda
Czy stosujesz się do zaleceń z alertów RCB?