Obchody majowych świąt będą, ale jeszcze w reżimie sanitarnym

i

Autor: www.pixabay.com

Obchody majowych świąt będą, ale jeszcze w reżimie sanitarnym

2021-04-29 16:48

W Braniewie oficjalne uroczystości będą symboliczne, ze względu na obowiązujące jeszcze ograniczenia pandemiczne. Chodzi o Dzień Flagi i Święto Konstytucji. Zwłaszcza to drugie będzie mocno okrojone.

Symbolicznie uhonorowane zostaną obchody tegorocznego Święta Flagi w Braniewie. 2 maja w południe na Placu ks. prał. Tadeusza Brandysa nastąpi uroczyste podniesienie flagi Państwowej na nowy maszt znajdujący się przy Placu. Z kolei 3 maja w Święto Konstytucji o godzinie 9:30 w Bazylice Mniejszej pw. św. Katarzyny w Braniewie odprawiona zostanie msza św. w intencji Ojczyzny.

Po mszy nie będzie tradycyjnego przemarszu ulicami miasta do Ronda Andersa i na Plac Sybiraków. Tam kwiaty zostaną złożone symbolicznie przez samorządowców w imieniu mieszkańców.

O godzinie 11:00 rozpocznie się transmisja online koncertu okolicznościowego z Braniewskiego Centrum Kultury. Transmisja zrealizowana zostanie za pośrednictwem strony FB BCK.

"Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z Waszej okolicy!"

Bezpieczna majówka nad wodą. Jak nie utonąć?
Sonda
Czy spodziewasz się czwartej fali zachorowań na COVID-19?