Oszuści znów atakują. Policjanci apelują o czujność!

2022-03-10 11:06

Oszuści po raz kolejny wzbogacili się kosztem mieszkańców powiatu braniewskiego. Tym razem o popełnieniu przestępstwa powiadomiły policjantów dwie kobiety. Policjanci cały czas apelują o wzmożoną czujność podczas internetowych transakcji.

Do braniewskich policjantów zgłosiły się dwie osoby pokrzywdzone informując, że zostały oszukane. Pierwsza z nich za pośrednictwem popularnej platformy społecznościowej chciała zakupić pewną rzecz.

Postępując zgodnie z instrukcją sprzedawcy wykonała pilny przelew, a gdy środki doszły na wskazane konto – kontakt ze sprzedającym się urwał.

Druga z osób dostrzegła niepokojące transakcje na swoim koncie bankowym. Jak wynika z relacji pokrzywdzonej z jej konta, wykorzystując kod BLIK, zniknęło kilkaset złotych.

 Policjanci przypominają wszystkim użytkownikom komputerów, telefonów komórkowych oraz innych urządzeń z dostępem do internetu o kilku ważnych kwestiach:

Pilnujmy swoich haseł dostępowych i pamiętajmy, aby wprowadzone hasła nie były możliwe do odszyfrowania przez osoby nieupoważnione. Dla bezpieczeństwa co kilka miesięcy zmieniajmy je.Pamiętajmy o wylogowywaniu się z aplikacji za każdym razem po zakończeniu jej użytkowania.Nie otwierajmy maili od nieznanych nam nadawców, a co najważniejsze zawartych w nich załączników.Oszuści często podszywają się pod witryny banków lub popularnych portali aukcyjnych i społecznościowych.Pamiętajmy, aby nie wpisywać w przypadku wystąpienia wątpliwości swojego loginu oraz hasła.Informujmy dzieci o szkodliwych konsekwencjach wykorzystywania internetu.Kontrolujmy strony internetowe, które przeglądają najmłodsi.Zablokujmy te witryny, których według nas dzieci nie powinny przeglądać.Uaktualniajmy system operacyjny i oprogramowanie, którego używamy.

Oprah Winfrey wzruszona zachowaniem Polaków

QUIZ. Czwartkowy test z geografii. Liczymy sąsiadów największych państwa świata

Pytanie 1 z 20
Z iloma państwami graniczą Niemcy?