Pierwszy chętny przewieziony i zaszczepiony

i

Autor: www.pixabay.com Braniewo podpisało umowę na transport z profesjonalną firmą ratownictwa medycznego.

Pierwszy chętny przewieziony i zaszczepiony

2021-02-01 23:54

Braniewo uruchomiło bezpłatny dowóz do punktów szczepień osobom w podeszłym wieku oraz niepełnosprawnym, którzy nie mają możliwości samodzielnego dojazdu. Zapisy realizowane są za pośrednictwem specjalnej infolinii.

Aby zapewnić maksymalne bezpieczeństwo mieszkańców, miasto podpisało umowę na transport z profesjonalną firmą ratownictwa medycznego. Infolinia ( 55 644 01 15 ) czynna będzie do do odwołania w dni robocze w godz. 08:00 – 15:00.  Osobą koordynującą transport do punktów szczepień przeciwko COVID-19 jest  Anna Weryk – Sekretarz UM w Braniewie (tel. 55 644 01 03).

Bezpłatny dowóz na szczepienie

Transport przeznaczony jest wyłącznie dla osób posiadających aktualne orzeczenie o niepełnosprawności w stopniu znacznym o kodzie R lub N lub odpowiednio I grupę z w/w schorzeniami oraz dla osób mających trudności z dostępem do punktu szczepień (np. osoby starsze, samotne, które nie mają  możliwości samodzielnego dotarcia do punktu szczepień).

Rząd zobowiązał samorządy, by zapewniły dowóz do punktów szczepień osobom w podeszłym wieku oraz niepełnosprawnym niedysponującym możliwościami samodzielnego dojazdu.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl"

Wypadki na skrzyżowaniach w polskich miastach
Sonda
Czy wierzysz, że szczepionki na koronawirusa są bezpieczne?