Po dwóch kolejkach De Reiger i Mundurowi z kompletem punktów

2021-06-01 11:25

Za nami 19 i 20. kolejka Braniewskiej Amatorskiej Ligi Piłki Nożnej. Dobre spotkanie rozegrali Mundurowi. Stróże prawa w najciekawszym meczu tej kolejki pokonali Warmię 3:0. Warmii niewiele zabrakło za to do urwania punktów De Reiger.

Już w pierwszym meczu XIX kolejki doszło do małej niespodzianki, bo tak można nazwać tylko remis Talent Teamu z Amatorsami. Amatorsi kolejnemu kandydatowi do zwycięstwa w lidze urwali punkty. Kolejne pewne zwycięstwo do zera odniosła drużyna FC 2020, która w dobrym stylu wypunktowała Granicę 4:0. Przyjezdni z Zagaj tym razem byli tylko tłem i niewiele mieli do powiedzenia w tym pojedynku. Trudno za to skomentować beznadziejną postawę La Pampeluny w meczu z Glinką. Glinka bawiła się grą, robiła na boisku co chciała, ośmieszała przeciwnika i wygrała 10:1. W meczu najlepszych strzelców Ligi (Wojtek Kimso z Apartamentu i Krystian Kowzan z Zielonego Lecha) górą Apartament. Przyjezdni z Młynar zagrali dobre spotkanie, ale więcej do powiedzenia i więcej atutów mieli Apartamentowcy. Drużyna wygrała 6:2.

Na właściwą drogę powraca zespół Mundurowych, który wypunktował 3:0 Warmię. W tym arcyważnym meczu dla sąsiadów z tabeli nie zabrakło emocji, zwrotów akcji i dobrego futbolu. Mimo, że wynik zdecydowanie wskazuje na zwycięstwo Mundurowych to Warmia miała swoje sytuacje i mogła postarać się chociaż by o remis, ale ponownie brak skuteczności, niewykorzystany rzut karny przesądziły o ich przegranej. Mądrze się broniła i wyprowadzała kontrataki drużyna Oldboys Braniewo, która w spotkaniu z De Reiger była z góry na straconej pozycji, a co niektórzy kibice obstawiali rekordowe zwycięstwo lidera. Nie taki jednak Diabeł straszny jak go malują, Oldboysi zagrali bardzo dobre spotkanie, wstydu swoim kibicom nie przynieśli, przegrali co prawda 0:3, ale w naprawdę dobrym stylu jak na ostatnią drużynę w tabeli, a mogli pokusić się także o strzelenie bramki honorowej.

Pauzowała drużyna The Experts. Nie zabrakło za to niespodzianek podczas XX kolejki Braniewskiej Amatorskiej Ligi Piłki Nożnej która została rozegrana w czwartek. Padający deszcz i zalana w wielu miejscach murawa sprawiała wielu drużyna problemy, dlatego też co niektóre wyniki mogą być zaskoczeniem.

W pierwszym meczu XX kolejki drużyna Oldboys Braniewo nie pokazała już takiej gry z ,,zębem” jak podczas spotkania w ostatnim meczu z liderem. Tym razem Zielony Lech z Młynar zrewanżował się za bolesną porażkę z poprzedniej rundy i pewnie pokonał weteranów 7:1. Przypomniał o sobie najlepszy strzelec ligi Krystian Kowzan, który powiększył swoje konto bramkowe o kolejne 4 gole. Bardzo ciekawe spotkanie, na wysokim poziomie mogli oglądać kibice w meczu Warmii z De Reiger. Nie brakowało w tym meczu walki i zadziorności z obu stron, a obie ekipy zasłużyły na pochwały za stworzone widowisko. W końcówce spotkania lider był jednak lepszy i skuteczniejszy. Wygrał ten mecz 3:1.

Pachniało sensacją w meczu Mundurowych z La Pampeluną, która o dziwo po ostatnim laniu od Glinki zagrała chyba swoje najlepsze spotkanie w tym sezonie. Przede wszystkim w końcu można było zobaczyć w jej grze ambicje i wolę zwycięstwa. La Pampeluna prawie przez całe spotkanie się broniła, miała jednak swoje szanse, zwłaszcza w drugiej połowie, dwie idealne okazje i tylko dobra dyspozycja bramkarza Mundurowych uchroniła ich przed utratą bramki. Mecz jednak został rozstrzygnięty, na 2 minuty przed końcem. Świetną akcję stróżów prawa sfinalizował Tomek Woś, dając swojej drużynie zwycięstwo 1:0. O niespodziankę postarali się za to zawodnicy z Zagaj w spotkaniu z Glinką. Glinka świetnie rozpoczęła to spotkanie i wydawało się, że nie będzie miała problemów z odniesieniem kolejnego wysokiego zwycięstwa. Stało się jednak inaczej, Granica walczyła do końca i to przyniosło jej duży sukces w postaci zwycięstwa 4:3.

Kolejne punkty, które mogą zadecydować o ich miejscu na podium straciła za to młodzież z Talent Team. W spotkaniu z FC 2020 młodzi z TT byli faworytami i powinni to spotkanie wygrać, ale drużyna FC wcale nie była gorsza i spotkanie zakończyło się sprawiedliwym wynikiem 1:1. Mecz Expertów z Długoboru z Amatorsami został przełożony na inny termin. Pauzowała drużyna Apartamentu.

(opr. as)

Diagnostyka zespołu SIBO - test wodorowy
Sonda
Czy w cyrku powinny występować zwierzęta?