wizualizacja

i

Autor: UM Braniewo Podarują nowe życie dawnej stadninie koni w Braniewie

Podarują nowe życie dawnej stadninie koni w Braniewie

2021-04-07 11:05

Firma z Elbląga będzie pełniła nadzór nad inwestycją związaną z modernizacją dawnej stadniny koni przy ul. Moniuszki w Braniewie.

Projekt dotyczy rewaloryzacji i rewitalizacji parku miejskiego na terenie dawnego "Stada Ogierów" zgodnie z wytycznymi konserwatorskimi, a w szczególności wykonania sieci alejek spacerowych (przebudowa nawierzchni), elementów małej architektury ogrodowej, polany z miejscem ogniskowym, ławek, koszy, parkingu rowerowego, ścieżki zdrowia i ścieżki krajobrazowej, ogrodzenia i oświetlenia parku, zagospodarowania zieleni, tj. wykonania prac pielęgnacyjnych, porządkowych, kształtowania terenów zieleni.

Projekt zagospodarowania zieleni zakłada uzupełnienie obsadzeń alejowych i kompozycyjnych, wprowadzenie formowanych szpalerów i żywopłotów, uzupełnienie i urozmaicenie runa parkowego obsadzeniem z bylin, krzewinek i kwiatów cebulkowych.

Za pełnienie nadzoru inwestorskiego nad zadaniem urzędnicy z braniewskiego ratusza zapłacą firmie z Elbląga 64 tysiące złotych.

Cała inwestycja pochłonie ponad 4 miliony 300 tysięcy złotych, z czego ponad 2 miliony siedemset to unijne dofinansowanie.

MaRina w finale The Voice Kids 4! Jej występ inspiracją dla młodych wokalistów

Najpiękniejsze zabytki Europy. Gdzie to jest?

Pytanie 1 z 10
Gdzie mieści się Partenon?
Zdjęcie