Podejrzenie przypadku koronawirusa w braniewskim szpitalu

i

Autor: www.pixabay.com Braniewo: Jest podejrzenie przypadku koronawirusa w szpitalu

Podejrzenie przypadku koronawirusa w braniewskim szpitalu. Co wiadomo?

2020-10-09 9:08

Chodzi najprawdopodobniej o jednego z pacjentów. Prezes Powiatowego Centrum Medycznego w Braniewie Bożena Duduś powiedziała nam, że potwierdzić tego faktu na chwilę obecną (09:00) jeszcze nie może, ale przyznała, że w związku z podejrzeniem placówka uruchomiła wszystkie procedury wewnętrzne i zewnętrzne przewidziane w takiej sytuacji i obecnie czeka na dalsze wytyczne m.in. z sanepidu.

Koronawirus w Braniewie. Jest podejrzenie zakażenia w szpitalu

- Ze względu na ryzyko potwierdzenia uruchomiliśmy wszystkie procedury niezbędne do zabezpieczenia prawidłowego funkcjonowania placówki i zwalczenia wszystkich miejsc zakażonych – mówi prezes Bożena Duduś.

Na potwierdzenie przypadku czeka również pytany o braniewski szpital rzecznik prasowy wojewody warmińsko - mazurskiego Krzysztof Guzek. Przypomnijmy, że rzecznik sam jest zakażony, przebywa w izolacji domowej, ale pracuje zdalnie i dziennikarze mogą się z nim telefonicznie kontaktować.

Zakażony koronawirusem uciekł ze szpitala w Zgierzu. Mówi o strachu
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE