Średniowieczny zamek na sprzedaż. Zobacz, czy masz szansę go kupić [ZDJĘCIA]

2020-10-07 6:20

Pieniężno sprzedaje średniowieczny zamek. To jeden z najstarszych zabytków w regionie, w którym kilkaset lat temu przebywał także Mikołaj Kopernik. Władze miasta szukają inwestora, który wyremontuje i uratuje zabytek oraz stworzy nowe miejsca pracy.

Ruiny zamku w Ełku

Zamek Kapituły Warmińskiej w Pieniężnie na sprzedaż

Zabytek na sprzedaż to Zamek Kapituły Warmińskiej w Pieniężnie. Zbudowany przez biskupów warmińskich w XIV wieku jest obiektem o bardzo ciekawej historii oraz wyjątkowej architekturze. Jest to jedna z najstarszych budowli w regionie. Co ciekawe, w latach 1518 i 1519 na zamku przebywał Mikołaj Kopernik. Dziś zamek czeka na kupca.

- To wyjątkowa nieruchomość inwestycyjna z przeznaczeniem na hotel lub cele kulturalno – oświatowe. Jako gmina podejmujemy kolejne działania w celu pozyskania inwestora, który przywróci dawny blask i tchnie nowe życie w ten historyczny, zabytkowy obiekt – tłumaczy Justyna Masiewicz - Grodź z Urzędu Miasta i Gminy w Pieniężnie.

Pierwsi zainteresowani już się pojawiają. Burmistrz Pieniężna przyznaje, że wyceny zamku miasto na razie nie zrobiło, a koszt sprzedaży zamku jest z każdym z nich negocjowana indywidualnie.

Oferta inwestycyjna dotycząca zamku dostępna jest na stronie gminy oraz w bazie ofert inwestycyjnych Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu.

Kiedyś to było, czyli powrót do przeszłości. Co było wtedy na topie?

Pytanie 1 z 12
Buty o których marzyła każda dziewczyna będąc w szkole jeszcze kilka/kilkanaście lat temu to ...