Podsumowanie ostatnich drogowych zdarzeń. Policjanci i strażacy apelują o ostrożność!

i

Autor: arch. KP PSP Braniewo W poniedziałek (28.06) około po godz. 11:30 na ul. Królewieckiej w Braniewie doszło do zderzenia motocyklisty z autem osobowym.

Podsumowanie ostatnich drogowych zdarzeń. Policjanci i strażacy apelują o ostrożność!

2021-06-29 17:08

W ciągu zaledwie trzech dni policjanci pracowali na miejscach dwóch wypadków drogowych z udziałem jednośladów oraz interweniowali wobec pijanego kierowcy. Słoneczna pogoda, która sprzyja podróżom, nie zwalnia żadnego uczestnika ruchu z obowiązku dbania nie tylko o własne bezpieczeństwo, ale i innych. Funkcjonariusze apelują o rozwagę!

Do pierwszego z niebezpiecznych zdarzeń doszło na terenie gminy Wilczęta w minioną sobotę (26.06). Po godz. 20:00 oficer dyżurny braniewskiej Policji został powiadomiony o rannym motocykliście. Na miejsce natychmiast skierowano patrol, medyków oraz strażaków. Interweniujący funkcjonariusze ustalili wówczas, że kierujący jednośladem 38-latek stracił nagle panowanie nad pojazdem i uderzył w drogowy przepust. Mężczyzna podróżował bez kasku. Poszkodowanego 38-latka przetransportowano do szpitala. Policjanci zabezpieczyli miejsce wypadku, a na czas wykonywania czynności na drodze W509 wstrzymano ruch.

Dzień później (27.06) patrol „drogówki” uniemożliwił dalszą jazdę nieodpowiedzialnemu kierowcy. Zatrzymany na terenie gminy Pieniężno motorowerzysta zdecydował się na włączenie do ruchu pomimo spożytego wcześniej alkoholu. Przeprowadzone badanie jego stanu trzeźwości wykazało, że w chwili kontroli miał blisko 0,5 promila alkoholu w organizmie.

W poniedziałek (28.06) około po godz. 11:30 na ul. Królewieckiej w Braniewie doszło do zderzenia motocyklisty z autem osobowym. Pomocy medycznej potrzebowała 22-letnia pasażerka podróżująca jednośladem. Skierowani na miejsce funkcjonariusze z ogniwa ruchu drogowego ustalili,że 29-letni motocyklista nie zachował bezpiecznej odległości od poprzedzającego go auta, którego kierowca zatrzymał się przed przejściem dla pieszych. Na skutek zderzenia jednośladu z osobówką ucierpiała 22-latka, która z urazem nogi została przewieziona do szpitala. Za rażące naruszenie przepisów ruchu drogowego policjanci zatrzymali kierowcy jednośladu prawo jazdy.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl"

Express Biedrzyckiej - Andrzej Halicki: Tusk budzi strach
Sonda
Czy chciałbyć aby sztuczna inteligencja działała już w Polsce?