Policyjna łódź zwodowana. W maju rozpoczną się wodne patrole

i

Autor: arch. KPP Braniewo R-1 Parker 800 Pilothouse to jedna z najnowocześniejszych łodzi na Warmii i Mazurach.

Policyjna łódź zwodowana. W maju rozpoczną się wodne patrole

2021-04-28 23:59

Zbliżający się wielkimi krokami początek sezonu żeglarskiego nakłada na policjantów powiatu braniewskiego dodatkowe obowiązki. Tak jak w latach ubiegłych, tak i tym razem policyjne patrole wypłyną, aby zapewnić bezpieczeństwo wszystkim wypoczywającym nad wodą.

R-1 Parker 800 Pilothouse to jedna z najnowocześniejszych łodzi na Warmii i Mazurach. Policyjna łódź motorowa służy do patrolowania akwenów, prowadzenia akcji ratunkowych zwłaszcza w trudnych warunkach atmosferycznych oraz wszelkich akcji w przypadkach zagrożenia zdrowia i życia osób. Jest ona dostosowana do tego, aby pełnić służbę na wodach morskich.

Blisko 8-metrowa łódź jest wyposażona w 2 czterosuwowe silniki przyczepne. Maksymalnie może przewozić 6 osób, a prędkość, którą może rozwinąć, jest nie mniejsza niż 40 węzłów. Jednostka jest wyposażona m.in. w radar technologii 4G i echosondę, zlewozmywak, kuchenkę, lodówkę, toaletę manualną zabudowaną.

Zakup wartej blisko 400 tys. zł. łodzi był możliwy dzięki środkom z Programu Modernizacji Policji oraz Funduszu Wsparcia Policji przekazanym na podstawie umowy zawartej z Urzędem Marszałkowskim w Olsztynie oraz rezerwy celowej.

"Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z Waszej okolicy!"

Nielegalny nocleg w majówkę? Sprawdziliśmy jak to zrobić. Nic prostszego!
Sonda
Co zrobisz, kiedy "to wszystko się już skończy"?