Policyjne podsumowanie weekendu na drogach powiatu braniewskiego

i

Autor: KMP Elbląg Policyjne podsumowanie weekendu na drogach powiatu braniewskiego

Policyjne podsumowanie weekendu na drogach powiatu braniewskiego

2023-03-14 9:29

Opady śniegu i niska temperatura spowodowały, że na drogach pogorszyły się warunki drogowe, a w wielu miejscach jest ślisko. Zmienna aura wymusza zmianę techniki prowadzenia pojazdu i dostosowania prędkości do warunków panujących na drodze – niestety wielu kierowców o tym zapomina. W miniony weekend na drogach naszego powiatu doszło do 6 zdarzeń drogowych.

W piątek (10.03.23 r.) ok. godz. 07:00 w okolicy miejscowości Borowiec, gm. Pieniężno 42- letnia kierująca pojazdem marki Volkswagen Transporter nie dostosowała prędkości do warunków panujących na drodze. Na zaśnieżonej i oblodzonej jezdni straciła panowanie nad pojazdem i wjechała do przydrożnego roku. Kobieta podróżowała z dwójką dzieci. Na szczęście w wyniku zdarzenia nikt nie odniósł obrażeń i nie potrzebował pomocy medycznej. W związku z uszkodzeniami pojazdu funkcjonariusze zatrzymali dowód rejestracyjny i zakazali kobiecie  dalszej jazdy.

Do drugiego zdarzenia doszło również w piątkowy poranek na jednej z dróg powiatowych. Jadąc z miejscowości Wielkie Wierzno w stronę m. Baranówka na łuku drogi  20-letnia kierująca volkswagenem nie dostosowała prędkości do panujących warunków na drodze w wyniku czego straciła panowanie nad pojazdem i wpadła w poślizg. Kierujący ciężarowym volvo natychmiast zatrzymał swój pojazd w celu uniknięcia zdarzenia, niestety kobieta nie zdołała wyhamować i najechała przodem na pojazd ciężarowy, a następnie uderzyła w przydrożne drzewo. Z uwagi na odniesione obrażenia kobieta została przewieziona przez pogotowie do szpitala w Elblągu celem przeprowadzenia dalszych badań.

W sobotę (11.03.23 r.) po godz. 5:00 w miejscowości Bemowizna 44-letnia kierująca pojazdem Renault Koleos nie dostosowała prędkości do panujących warunków na drodze oraz nie zachowała należytej ostrożności, w wyniku czego najechała pojazdem na powalone drzewo leżące na jezdni. Kobieta jechała sama, nie potrzebowała pomocy medycznej. Policjanci pouczyli kobietę za popełnione wykroczenie.

Od piątku do niedzieli braniewscy policjanci pracowali na miejscu 6 zdarzeń drogowych spowodowanych przede wszystkim obfitymi opadami śniegu i oblodzeniem na drogach. Wobec sprawców zdarzeń drogowych funkcjonariusze zastosowali 4 pouczenia, nałożyli 1 mandat, a w jednym przypadku skierowali wniosek o ukaranie do sądu.

Karl „posprzątał”matkę. Amerykanin opowiedział o morderstwie Gretchen

Quiz. Który prezydent to powiedział? Pierwsze pytanie to łatwizna! Poradzisz sobie z resztą?

Pytanie 1 z 12
Który prezydent to powiedział?: "Ja panu mogę nogę podać"