Saperzy z Braniewa ciągle w akcji!

i

Autor: arch. 9BBKPanc. Znalazłeś niewybuch? Nie dotykaj! Nie przenoś! Zadzwoń pod numer alarmowy 112!

Saperzy z Braniewa ciągle w akcji!

2022-03-18 7:46

Dzielni saperzy z 9BBKPanc. ciągle w akcji! W mieście, na polu albo na plaży, w lesie albo na budowie – to miejsca, w których można ich spotkać, bo tam wciąż odnajdywane są niebezpieczne pozostałości z czasów II wojny światowej.

„Zardzewiała śmierć” – tak nazywane są niebezpieczne pamiątki po drugiej wojnie światowej. Pomimo upływu lat wciąż jest ich dużo i stanowią realne niebezpieczeństwo.

Saperzy w akcji

225 interwencji podczas, których patrol saperski z 9 brygady z Braniewa podjął i zneutralizował ok. 1600 niewybuchów i niewypałów. Przeważały pociski artyleryjskie i granaty moździerzowe, ale zdarzały się również miny i bomby lotnicze. Tak w wielkim skrócie wyglądała praca patrolu saperskiego z 9 Braniewskiej Brygady Kawalerii Pancernej  w 2021 roku.

Znalazłeś niewybuch? Nie dotykaj

W tym roku (2022) sytuacja się nie zmieniła. Saperzy z Braniewa wciąż wyjeżdżają do różnego typu interwencji. I tak np. w styczniu „oczyszczali” plażę w Tolkmicku, a w marcu byli wezwani do miejscowości Jachowo w gminie Lelkowo. Podczas przeszukania pola uprawnego znaleźli 50 granatów moździerzowych (kal. 82 mm produkcji rosyjskiej). Wszystkie niewybuchy zniszczono w bezpiecznym miejscu. Saperzy przypominają: Znalazłeś niewybuch? Nie dotykaj! Nie przenoś! Zadzwoń pod numer alarmowy 112!

"Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z Waszej okolicy!"

Gen. Koziej: Putin nie jest wariatem. Mówi też, jak go pokonać