Przed nami Sylwester – nie zapominaj o przepisach i zasadach bezpieczeństwa

i

Autor: www.pixabay.com Tegorocznego Sylwestra będzie można spędzić tylko w domach w gronie najbliższych.

Przed nami Sylwester – nie zapominaj o przepisach i zasadach bezpieczeństwa

2020-12-30 23:52

Przed nami Sylwester – czas, który kojarzy się z huczną zabawą i spotkaniami w dużym gronie. Niestety w tym roku przypada w okresie pandemii i związanych z nią ograniczeń, nakazów i zakazów. Z powodu pandemii w Braniewie nie odbędzie się wspólne sylwestrowe spotkanie mieszkańców. Policja radzi, by spędzić tę noc w domu.

Policjanci, tak jak co roku o tej porze wiele sił poświęcają na działania związane z zapewnieniem bezpieczeństwa, ze szczególnym uwzględnieniem ruchu drogowego. Kontrolują trzeźwość kierowców i to, czy nie łamią oni obowiązujących przepisów. W Sylwestra funkcjonariusze będą również reagować na wszelkie zakłócenia porządku publicznego, choćby te wywołane przez osoby pijące alkohol w miejscach niedozwolonych i zakłócające spokój innym. Sprawdzane przez policjantów będzie  również respektowanie przepisów związanych z obowiązującym stanem epidemii.

- Pamiętajmy, że w dużej mierze bezpieczeństwo zależy od nas samych!

Nawet w tak wyjątkową noc, nie możemy zapominać o  wciąż obowiązujących nakazach i ograniczeniach, a w tym o obowiązku zasłaniania ust i nosa w określonych sytuacjach oraz o ograniczeniach związanych z gromadzeniem się czy przemieszczaniem.

Tegorocznego Sylwestra będzie można spędzić tylko w domach w gronie najbliższych. Ograniczenie dotyczące zgromadzeń i wprowadzony zakaz przemieszczania się w noc sylwestrową sprawiły, że grupowe wyjście z domów może zostać potraktowane przez policjantów jako złamanie prawa.

- Pamiętajmy, że każda interwencja jest indywidualnie rozpatrywana przez policjantów na podstawie zastanych okoliczności. Jeżeli gdzieś w trakcie służby policjanci stwierdzą lub zostaną poinformowani o tym, że dochodzi do łamania prawa, będą wówczas interweniować i adekwatnie reagować. W swoich działaniach skupiamy się przede wszystkim na zapewnieniu szeroko rozumianego bezpieczeństwa mieszkańcom naszych miejscowości i liczymy na to, że w tych działaniach będziemy przez nich wspierani, poprzez ich zdroworozsądkowe zachowanie. Dlatego apelujemy o to byśmy wszyscy – również w sylwestra - pamiętali o tym, że to kiedy w końcu będziemy mogli pożegnać się z pandemią i związanymi z nią ograniczeniami, zależy przede wszystkim od naszego aktualnego zachowania.

"Jeśli jesteście świadkami ciekawego wydarzenia w Waszej okolicy, piszcie do nas i ślijcie zdjęcia na online@grupazpr.pl!"

Specjalna aplikacja pomoże w dobraniu stylowego stroju

Quiz. Gwara policyjna. Znasz znaczenie tych słów?

Pytanie 1 z 10
Co w policyjnym slangu oznacza sformułowanie: „zdzieranie butów”?