Roztopy i pierwsze interwencje strażaków

i

Autor: arch. KP PSP Braniewo Odwilż, opady deszczu i interwencje strażaków.

Roztopy i pierwsze interwencje strażaków

2022-01-04 23:47

Silna odwilż oraz opady deszczu sprawiają, że strażacy z powiatu braniewskiego odnotowali pierwsze zgłoszenia dotyczące zalanych obiektów, piwnic w domach oraz dróg.

Silna odwilż oraz opady deszczu sprawiają, że strażacy z powiatu braniewskiego odnotowali pierwsze zgłoszenia dotyczące zalanych obiektów, piwnic w domach, chodników i ulic.

Poziom Pasłęki też się podnosi

Poziom wody wzrósł również w korycie rzeki Pasłęki, która intensywnie odprowadza wodę do Zalewu Wiślanego. Strażacy Państwowej i Ochotniczej Straży Pożarnej musieli wykorzystać pompy podczas interwencji w Zagajach, Pieniężnie, Bemowiźnie oraz Gronowie. Strażacy przez kilka godzin usuwali zalegające wody roztopowe i opadowe.

- Sytuacja meteorologiczna na bieżąco jest monitorowana przez funkcjonariuszy PSP w Braniewie. Sprzęt dedykowany do działań związanych z usuwaniem zalegającej wody jest w gotowości i w każdej chwili może być użyty na terenie powiatu braniewskiego - informują służby prasowe Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Braniewie.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl"

Adam Małysz o problemach Kamila Stocha "To go przygniotło"

Quiz. Najważniejsze wydarzenia w Polsce po 2000 roku. Pamiętasz je?

Pytanie 1 z 15
Papież Jan Paweł II zmarł w 2005 roku. Pamiętasz w jaki dzień?