Silnie powiało – pracowita noc braniewskich strażaków!

i

Autor: KP PSP Braniewo Silnie powiało – pracowita noc braniewskich strażaków!

Silnie powiało – pracowita noc braniewskich strażaków!

2021-09-24 9:35

Zgodnie z prognozą, na północy kontynentu powstał niż TIM II. Przybył on na południowy wschód, do Europy Środkowej, przynosząc silny wiatr i intensywne opady. Również na terenie Polski, w godzinach nocnych mocno wiało. Powiat braniewski doświadczył w porze wieczorowo – nocnej skutków silnego wiatru.

Licznie połamane konary, przewrócone drzewa skutecznie blokowały ciągi komunikacyjne na terenie miasta oraz powiatu ograniczając ruch na drogach powiatowych, wojewódzkich i krajowej.

Działania interwencyjne związane z usuwaniem skutków silnego wiatru prowadzili strażacy z Państwowej Straży Pożarnej w Braniewie, strażacy WSP oraz zasoby ratownicze jednostek OSP z terenu powiatu braniewskiego. Od wczesnych godzin porannych strażacy usuwają dalej skutki nocnej nawałnicy.

Na szczęście w wyniku działania silnego wiatru nikt nie ucierpiał – nie odniósł obrażeń. Bilans działań strażaków to blisko 50 interwencji w których niezbędna była pomoc strażaków. W jednym ze zdarzeń uszkodzony został pojazd osobowy, który najechał na leżące drzewo.

Sterowiec latał nad Opolszczyzną. Wielki Zeppelin ZF na wyciągnięcie ręki

Quiz. Owoc czy warzywo? Dzieci znają odpowiedzi!

Pytanie 1 z 10
Papryka to: