Skarby, które zalegają, możesz odddać braniewskiemu muzeum

i

Autor: fanpejdż Muzeum Ziemi Braniewskiej Skarby, które zalegają, możesz odddać braniewskiemu muzeum

Skarby, które zalegają, możesz odddać braniewskiemu muzeum

2022-01-20 9:43

Muzeum Ziemi Braniewskiej zachęca wszystkich do dzielenia się swoimi eksponatami z czasów PRL-u. W placówce j istnieje dwanaście sal wystawowych, a w śród nich dwie poświęcone są historii powojennej. Teraz czekają na nowe perełki.

Jedna z sal pt. „Dziedzictwo Kresów Wschodnich” - poświęcona jest repatriantom, którzy przybyli po wojnie ze wschodnich rubieży Rzeczypospolitej, a druga wystawa pt. „Żyliśmy w PRL” – poświęcona jest okresowi PRL-u, w którym żyli nasi dziadkowie, rodzice a także my.

Polska Rzeczpospolita Ludowa (w skrócie PRL) to było autorytarne państwo istniejące w latach 1944-1989 (oficjalnie od 1952 roku). Formalnie niepodległe, w praktyce w dużej mierze zależne od ZSRR. W latach 1944-1952 państwo to nosiło nazwę Rzeczpospolita Polska.

- Mimo wszystkich wspomnień z przeszłości (czasami okrutnych) wystawa ta cieszy się chyba największa popularnością, wśród odwiedzających braniewskie muzeum, a szczególnie osób już dorosłych. Nie tęsknią oni za tym okresem ale po prostu mile wspominają lata swojej młodości, które spędzili w tym ustroju. Dużym zainteresowaniem cieszą się wszystkie eksponaty, które przypominają im ten miniony młodzieńczy okres. Eksponatów tych mamy naprawdę wiele ale ciągle nam się marzy aby poszerzyć gamę prezentowanych eksponatów - piszą muzealnicy na swoim fanpejdżu.

Mimo intensywnych poszukiwań muzealnikom nie udało się do dnia dzisiejszego pozyskać do muzeum takich przedmiotów jak np.: książeczki Auto Stop, pastę do zębów marki NIVEA, przybornika kreślarskiego, krzywika kreślarskiego czy suwaka logarytmicznego. Muzealnicy chętnie też przyjmą paczki unikatowych gatunków papierosów.

Muzeum Ziemi Braniewskiej jest czynne codziennie w godzinach 12.00-16.00 (oprócz poniedziałków).

Autokar spłonął na stacji paliw

QUIZ: Zgadnij, jaką gwiazdą jestem

Pytanie 1 z 6
Ludzie "martwią" się, że przez występy w telewizji zaniedbam szkołę. Te komentarze są śmieszne, bo nie ma czym się martwić, ja naprawdę daję sobie radę ze szkołą. Mam dobre oceny. Kim jestem?