Strażacy walczyli z ogniem w Piotrowcu

i

Autor: fanpejdż KP PSP w Braniewie Strażacy walczyli z ogniem w Piotrowcu

Strażacy walczyli z ogniem w Piotrowcu

2022-05-12 8:15

Piotrowiec to mała miejscowość w gminie Pieniężno. Pożar wybuchł w nocy w jednym z budynków mieszkalnych, obecnie pustostanu. W chwili dojazdu ratowników na miejsce pożaru, ogień objął już cały dach oraz wnętrz budynku.

Pożar widoczny był z odległości kilku kilometrów. Na miejsce działań gaśniczych skierowano strażaków z Państwowej Straży Pożarnej oraz strażaków ochotników z jednostek OSP: Lelkowo, Wyszkowo, Pieniężno, Lipowina i Żelazna Góra. Łącznie na miejsce pożaru przybyło 8 pojazdów pożarniczych oraz dodatkowo patrol policji.

Z pobliskiego cieku wodnego strażacy pobierali wodę do celów gaśniczych. Kila godzin zajęły działania strażaków na miejscu pożaru. Oprócz ugaszenia ognia, strażacy sprawdzili pogorzelisko i rozpoczęli żmudne prace związane z dotarciem do ukrytych zarzewi ognia. Zawalona konstrukcja dachu budynku, zniszczone i tlące się wnętrze obiektu wymagało od strażaków cierpliwości w likwidacji ognisk pożaru.

Teren akcji został oświetlony a nocna burza dodatkowo utrudniała prowadzone działania gaśnicze. Po kilku godzinach nocne działania gaśnicze zostały zakończone.

Wywiad z Krystianem Ochmanem na chwile przed jego eurowizyjnym występem

Znasz te zabytki? Sprawdź, czy wiesz skąd pochodzą [QUIZ]

Pytanie 1 z 10
Największy zamek na świecie pod względem powierzchni znajduje się w:
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE