Strażacy z Braniewa wspomagają kolegów z Ukrainy

i

Autor: arch. KP PSP Braniewo Zbiórka sprzętu dla strażaków z Ukrainy.

Strażacy z Braniewa wspomagają kolegów z Ukrainy

2022-02-28 8:04

Strażacy z Państwowej Straży Pożarnej w Braniewie oraz strażacy ochotnicy z Braniewa i powiatu braniewskiego błyskawicznie odpowiedzieli na apel dotyczący wsparcia strażaków z Ukrainy. W niedzielę 27 lutego przeprowadzili zbiórkę sprzętu, który już wyruszył w drogę do potrzebujących.

Ukraińscy strażacy podejmują działania ratownicze w obliczu ataków wojennych na ich kraj. Od początku konfliktu strażacy z Ukrainy nie przerywają służby. Komendant główny PSP nadbryg. Andrzej Bartkowiak ogłosił w sobotę (26.02.2022) zbiórkę sprzętu dla strażaków z Ukrainy.

Błyskawiczna odpowiedź

Strażacy z Państwowej Straży Pożarnej w Braniewie oraz strażacy ochotnicy z Braniewa i powiatu braniewskiego błyskawicznie odpowiedzieli na apel. W niedzielę (27.02.2022) Na placu komendy pojawiły się między innymi: ubrania bojowe, buty bojowe, hełmy strażackie, rękawice, kominiarki, węże pożarnicze tłoczne i ssawne, pompy szlamowe, pompy pływające, motopompy pożarnicze, armatura do podawania środka gaśniczego, torby i zestawy medyczne.

Sprzęt wyruszył w drogę

- Odezw strażaków PSP i OSP okazał się bardzo duży w krótkim odstępie czasu. Strażacy ochotnicy z wykorzystaniem pojazdów pożarniczych dostarczali sprzęt do komendy PSP w Braniewie, gdzie był on segregowany, pakowany i opisywany. Transport palet wypełnionych sprzętem realizowali strażacy Państwowej Straży Pożarnej i strażacy ochotnicy z jednostek OSP w Braniewie i Lipowinie - relacjonuje komendant braniewskich strażaków bryg. Ireneusz Ścibiorek.

Zebrany sprzęt został dostarczony do Komendy Miejskiej PSP w Olsztynie, skąd wyruszy w dalsza podróż.

"Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z Waszej okolicy!"

Trzeci dzień wojny w Ukrainie. Warszawiacy protestują przeciwko reżimowi Putina
Sonda
Będziesz podczas zakupów zwracać uwagę na kody?