Strażacy z Braniewa wspomagają kolegów z Ukrainy

i

Autor: arch. KP PSP Braniewo Zbiórka sprzętu dla strażaków z Ukrainy.

Strażacy z Braniewa wspomagają kolegów z Ukrainy

2022-02-28 8:04

Strażacy z Państwowej Straży Pożarnej w Braniewie oraz strażacy ochotnicy z Braniewa i powiatu braniewskiego błyskawicznie odpowiedzieli na apel dotyczący wsparcia strażaków z Ukrainy. W niedzielę 27 lutego przeprowadzili zbiórkę sprzętu, który już wyruszył w drogę do potrzebujących.

Ukraińscy strażacy podejmują działania ratownicze w obliczu ataków wojennych na ich kraj. Od początku konfliktu strażacy z Ukrainy nie przerywają służby. Komendant główny PSP nadbryg. Andrzej Bartkowiak ogłosił w sobotę (26.02.2022) zbiórkę sprzętu dla strażaków z Ukrainy.

Błyskawiczna odpowiedź

Strażacy z Państwowej Straży Pożarnej w Braniewie oraz strażacy ochotnicy z Braniewa i powiatu braniewskiego błyskawicznie odpowiedzieli na apel. W niedzielę (27.02.2022) Na placu komendy pojawiły się między innymi: ubrania bojowe, buty bojowe, hełmy strażackie, rękawice, kominiarki, węże pożarnicze tłoczne i ssawne, pompy szlamowe, pompy pływające, motopompy pożarnicze, armatura do podawania środka gaśniczego, torby i zestawy medyczne.

Sprzęt wyruszył w drogę

- Odezw strażaków PSP i OSP okazał się bardzo duży w krótkim odstępie czasu. Strażacy ochotnicy z wykorzystaniem pojazdów pożarniczych dostarczali sprzęt do komendy PSP w Braniewie, gdzie był on segregowany, pakowany i opisywany. Transport palet wypełnionych sprzętem realizowali strażacy Państwowej Straży Pożarnej i strażacy ochotnicy z jednostek OSP w Braniewie i Lipowinie - relacjonuje komendant braniewskich strażaków bryg. Ireneusz Ścibiorek.

Zebrany sprzęt został dostarczony do Komendy Miejskiej PSP w Olsztynie, skąd wyruszy w dalsza podróż.

"Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z Waszej okolicy!"

Trzeci dzień wojny w Ukrainie. Warszawiacy protestują przeciwko reżimowi Putina
Sonda
Będziesz podczas zakupów zwracać uwagę na kody?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE