Strażacy z powiatu braniewskiego mają pełne ręce roboty

i

Autor: KP PSP Braniewo Strażacy z powiatu braniewskiego mają pełne ręce roboty

społeczne

Strażacy z powiatu braniewskiego mają pełne ręce roboty

2024-02-08 11:01

Od kilku dni strażacy z terenu powiatu braniewskiego mają ręce pełne pracy. Zima na półmetku, jednak pogoda bardziej przypomina przedwiośnie lub jesień. Opady deszczu, gwałtowne roztopy oraz silny wiatr sprawiają, że strażacy odnotowują kolejne zdarzenia.

Gwałtowny wzrost poziomu wody w rzekach, zalegająca woda na polach oraz w pobliżu posesji i gospodarstwa sprawia, że niezbędna jest pomoc strażaków. Bardzo często dochodzi do lokalnych podtopień, które są efektem kilku składników.

Strażacy mają w związku z pogodą pełne ręce roboty. Wypompowywana jest woda z piwnic, posesji oraz zalanych szlaków drogowych. Na terenie powiatu braniewskiego w ostatnich dniach doszło do kilkudziesięciu zdarzeń, związanych z zalaniem i podtopieniem posesji.

Wysoki poziom wody w rzekach oraz wód gruntowych powoduje lokalne podtopienia dróg, piwnic oraz gospodarstw domowych. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej oraz Rządowe Centrum Bezpieczeństwa wydają ostrzeżenia dotyczące trudnych warunków atmosferycznych, również na obszarze powiatu braniewskiego. Wysoki stan wód gruntowych nie ułatwia pracy dla strażaków, powodując problem z odprowadzaniem wypompowywanej wody, która niejednokrotnie po kilku godzinach wraca. Praktycznie na terenie całego powiatu braniewskiego podejmowane są działania przez strażaków.

Najlepsza sytuacja jest na terenie miasta Braniewa i Pieniężna, natomiast najwięcej pracy odnotowują strażacy z gminy Lelkowo.

Tłusty czwartek. Tłumy od rana ustawiają się w kolejkach po pączki w Tarnowie

Quiz. Rozpoznaj polską celebrytkę po nogach. Które nóżki należą do Maryli Rodowicz?

Pytanie 1 z 10
Czyje to nogi?
nogi joanna opozda