Świąteczne pożary traw - temat nadal aktualny

i

Autor: arch. KP PSP Braniewo Pożary odnotowano we Fromborku oraz pobliżu Płoskini.

Świąteczne pożary traw - temat nadal aktualny

2022-04-19 8:24

Okres świąteczny nie zwolnił strażaków z utrzymywania pełnej gotowości. Strażacy - ochotnicy z Fromborka i Długoboru oraz strażacy z Państwowej Straży Pożarnej w Braniewie wzywani byli do pożarów traw i krzaków na nieużytkach rolnych.

Pożary traw i krzaków odnotowano we Fromborku oraz pobliżu Płoskini. To szczególnie niebezpieczne zdarzenia, bo ogień może przenieść się na pobliskie domy, albo lasy.

Ogień w kominie

W okresie świątecznym w powiecie braniewskim dodatkowo gaszono pożary sadzy w przewodach kominowych. Do takich zdarzeń doszło na terenie gminy Wilczęta oraz Pieniężno. Do działań wyjeżdżali strażacy ochotnicy z OSP Pieniężno, Pluty, Wilczęta i Stare Siedlisko.

- Tradycyjnie już okres świąteczny to czas, w którym służby ratownicze są wzywane do działań i pomocy mieszkańcom - mówi bryg. Ireneusz Ścibiorek, komendant braniewskich strażaków.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl"

Baron o „bolesnej” walce o miłość
Sonda
Masz już plany na majówkę?