Szlachetna, świąteczna czekoladka dla Ukrainy z Braniewa

i

Autor: fanpejdż SCIRE Szlachetna, świąteczna czekoladka dla Ukrainy z Braniewa

Szlachetna, świąteczna czekoladka dla Ukrainy z Braniewa

2023-01-18 11:53

To tytuł akcji do której włączyli się mieszkańcy powiatu braniewskiego. Dzięki zaangażowaniu wolontariuszy oraz darczyńców, zebrano czekolady, które w okresie świątecznym trafiły do żołnierzy Sił Zbrojnych Ukrainy na linię frontu oraz do dzieci w wyzwolonym Chersoniu.

To niewątpliwie najtrudniejszy czas w historii Ukrainy od momentu uzyskania przez nią niepodległości w 1991 roku. Ze względu na rosyjskie ataki na infrastrukturę krytyczną wiele domostw boryka się z trudnościami w dostępie do energii elektrycznej i ciepła, ale Ukraińcy, mimo tych trudności, wzorowo zdają test na odwagę i wytrwałość.

Ze względu na trwającą wojnę dla ukraińskich obywateli te święta nie były jednak wesołe, dlatego w Braniewie zorganizowano  akcję "Szlachetna świąteczna czekoladka", skierowaną zarówno do żołnierzy Sił Zbrojnych Ukrainy, jak i dzieci z wyzwolonego Chersonia. Dzięki zaangażowaniu wolontariuszy oraz hojnych darczyńców, wspólnie z partnerami akcji zebrano mnóstwo czekoladek, które w okresie świątecznym trafiły do żołnierzy na linii frontu oraz do dzieci w Chersoniu.

Czekoladki razem z innymi darami dotarły do Chersonia tuż przed świętami i były systematycznie przekazywane odbiorcom docelowym mimo trudności logistycznych oraz prowadzonych nalotów i bombardowania.

W akcję włączyli się m.in. prywatne osoby, braniewskie szkoły podstawowe i przedszkola, miejskie spółki oraz pracownicy braniewskiego ratusza i urzędu gminy.

Wypadek na przejściu dla pieszych w Katowicach

QUIZ. Poznasz film po krótkim cytacie? Kinoman musi zdobyć maksa

Pytanie 1 z 10
"Z własnego doświadczenia wiem, że nie ma nic gorszego, jak banda indywidualistów" to...
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE