Szlachetna, świąteczna czekoladka dla Ukrainy z Braniewa

i

Autor: fanpejdż SCIRE Szlachetna, świąteczna czekoladka dla Ukrainy z Braniewa

Szlachetna, świąteczna czekoladka dla Ukrainy z Braniewa

2023-01-18 11:53

To tytuł akcji do której włączyli się mieszkańcy powiatu braniewskiego. Dzięki zaangażowaniu wolontariuszy oraz darczyńców, zebrano czekolady, które w okresie świątecznym trafiły do żołnierzy Sił Zbrojnych Ukrainy na linię frontu oraz do dzieci w wyzwolonym Chersoniu.

To niewątpliwie najtrudniejszy czas w historii Ukrainy od momentu uzyskania przez nią niepodległości w 1991 roku. Ze względu na rosyjskie ataki na infrastrukturę krytyczną wiele domostw boryka się z trudnościami w dostępie do energii elektrycznej i ciepła, ale Ukraińcy, mimo tych trudności, wzorowo zdają test na odwagę i wytrwałość.

Ze względu na trwającą wojnę dla ukraińskich obywateli te święta nie były jednak wesołe, dlatego w Braniewie zorganizowano  akcję "Szlachetna świąteczna czekoladka", skierowaną zarówno do żołnierzy Sił Zbrojnych Ukrainy, jak i dzieci z wyzwolonego Chersonia. Dzięki zaangażowaniu wolontariuszy oraz hojnych darczyńców, wspólnie z partnerami akcji zebrano mnóstwo czekoladek, które w okresie świątecznym trafiły do żołnierzy na linii frontu oraz do dzieci w Chersoniu.

Czekoladki razem z innymi darami dotarły do Chersonia tuż przed świętami i były systematycznie przekazywane odbiorcom docelowym mimo trudności logistycznych oraz prowadzonych nalotów i bombardowania.

W akcję włączyli się m.in. prywatne osoby, braniewskie szkoły podstawowe i przedszkola, miejskie spółki oraz pracownicy braniewskiego ratusza i urzędu gminy.

Wypadek na przejściu dla pieszych w Katowicach

QUIZ. Poznasz film po krótkim cytacie? Kinoman musi zdobyć maksa

Pytanie 1 z 10
"Z własnego doświadczenia wiem, że nie ma nic gorszego, jak banda indywidualistów" to...