Szybka informacja i sprawna akcja strażaków zapobiegły tragedii

i

Autor: arch. KP PSP Braniewo Po niespełna godzine strażacy ugasili pożar i zarzewia ognia.

Szybka informacja i sprawna akcja strażaków zapobiegły tragedii

2021-07-19 11:53

Ogień pojawił się w nocy z soboty na niedzielę (17/18.07.2021). Kilkanaście minut po godzinie 01.00 braniewscy strażacy otrzymali zgłoszenie o pożarze obiektu mieszkalnego w Braniewie przy ulicy Wieleńskiej.

Na miejsce pożaru skierowano dwa pojazdy gaśnicze z jednostki ratowniczo-gaśniczej oraz pojazd z wojskowej straży pożarnej. Okazało się że pożarem objęty był obiekt, który bezpośrednio przylegał do budynku mieszkalnego. Strażacy oprócz gaszenia pożaru ewakuowali również z zadymionych pomieszczeń trzy dorosłe osoby, które na szczęście nie odniosły obrażeń i nie wymagały hospitalizacji.

- Z uwagi na silne zadymienie oraz rozwój pożaru strażacy pracowali w trudnych warunkach gdzie niezbędne było wykorzystanie aparatów powietrznych – relacjonuje bryg. Ireneusz Ścibiorek, komendant powiatowy PSP w Braniewie.

Po niespełna godzinie strażacy ugasili pożar i zarzewia ognia. Cały budynek sprawdzono pod względem osób będących wewnątrz. Na szczęście pomoc w nocy przyszła w porę co pozwoliło uniknąć ofiar wśród osób przebywających w wewnątrz budynku.

"Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z Waszej okolicy!"

Kawa dobra na wszystko: poznaj właściwości kawy

Quiz. Najważniejsze wydarzenia w Polsce po 2000 roku. Pamiętasz je?

Pytanie 1 z 15
Papież Jan Paweł II zmarł w 2005 roku. Pamiętasz w jaki dzień?