To będzie medialne wydarzenie we Fromborku i nie tylko

i

Autor: arch. Archikatedra Frombork Dokument podpisano w Nowym Pałacu Biskupim we Fromborku.

To będzie medialne wydarzenie we Fromborku i nie tylko

2021-05-27 10:19

W 2023 roku odbędą się huczne obchody 550. rocznicy urodzin i 480. rocznicy śmierci Mikołaja Kopernika. Mimo, że do uroczystości zostały jeszcze dwa lata, od kilku miesięcy trwają przygotowania związane z planowaniem ich przebiegu.

W środę, 26 maja Frombork odwiedzili: arcybiskup Metropolita Warmiński Józef Górzyński i prezes Zarządu Telewizji Polskiej Jacek Kurski, którzy podpisali list intencyjny o współpracy w przygotowaniach do obchodów obydwu ważnych rocznic. Dokument podpisano w Nowym Pałacu Biskupim, a chwilę przed prezes TVP złożył kwiaty na grobie Mikołaja Kopernika.

Wielki astronom Mikołaj Kopernik urodził się 19 lutego 1473 r. w Toruniu. Zmarł we Fromborku 21 maja 1543 r. Jego grób znajduje się w Bazylice Archikatedralnej Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny i św. Andrzeja na Wzgórzu Katedralnym we Fromborku.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl"

Eska dowozi w Olsztynie

QUIZ. Geograficzne rekordy świata. Nawet szkolna "szóstka" nie gwarantuje maksa

Pytanie 1 z 10
Gdzie znajduje się najwyższy wodospad na świecie?