Tymczasowy areszt wobec 30-latka, za spowodowanie ciężkiego uszczerbku na zdrowiu

i

Autor: KMP Elbląg Zdjęcie stanowi ilustrację do materiału

Tymczasowy areszt wobec 30-latka, za spowodowanie ciężkiego uszczerbku na zdrowiu

2023-02-28 11:22

Podczas libacji alkoholowej mężczyzna dotkliwie pobił 50-latka, który nieprzytomny trafił do szpitala. Braniewski sąd zastosował wobec niego tymczasowy areszt na okres trzech miesięcy. Policjanci postawili 30-latkowi zarzut spowodowania ciężkiego uszczerbku na zdrowiu, za który grozi kara nie mniejsza niż 3 lata pozbawienia wolności.

Na stanowisko oficera dyżurnego wpłynęła interwencja o udzielenie asysty Zespołowi Pogotowia Ratunkowego. Skierowany na miejsce patrol zastał w mieszkaniu nieprzytomnego mężczyznę, którego obrażenia wskazywały, że mógł paść ofiarą pobicia. W trakcie czynności wykonanych przez braniewskich policjantów okazało się, że w mieszkaniu należącym do pokrzywdzonego często miały miejsce libacje alkoholowe, w których udział brały osoby dobrze znane Policji.

To właśnie podczas jednej z libacji 30-latek dotkliwie pobił 50-latka, na skutek czego ten, w stanie ciężkim trafił do szpitala. Ustalenia poczynione w trakcie dochodzenia pozwoliły zatrzymać czterech mężczyzn, mogących mieć związek ze sprawą. Zebrany materiał dowodowy pozwolił postawić 30-latkowi zarzut spowodowania ciężkiego uszczerbku na zdrowiu, za który grozi kara nie mniejsza niż trzy lata pozbawienia wolności.

Mężczyzna nie przyznał się do winy oraz odmówił składania wyjaśnień. Na wniosek Prokuratury, braniewski Sąd zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztu. Mężczyzna najbliższe trzy miesiące spędzi w celi.

M jak miłość. Jagoda nie uwierzy, że mąż Kisielowej jest jej ojcem

QUIZ. Dzik jest dziki, dzik jest zły... Znasz te słynne wierszyki dla dzieci?

Pytanie 1 z 10
"Dzik jest dziki, dzik jest zły..."