Uszkodził znak i odjechał, ale nie uciekł od odpowiedzialności

i

Autor: www.pixabay.com

Uszkodził znak i odjechał, ale nie uciekł od odpowiedzialności

2021-04-30 23:31

Policjanci braniewskiej „drogówki” dotarli do pewnego 26-latka, który nie tylko zignorował znaki drogowe, ale również uszkodził jeden z nich. Za swoje nieodpowiedzialne zachowanie mężczyzna został ukarany dwoma mandatami, a na jego koncie przybyło 14 punktów karnych.

W czwartek (29 kwietnia) braniewscy policjanci otrzymali zgłoszenie o uszkodzonym znaku drogowym na ulicy Elbląskiej.  Tuż po przybyciu na wskazane miejsce funkcjonariusze potwierdzili zgłoszenie, ale w pierwszej chwili nie było jednak wiadomo, w jaki sposób doszło do uszkodzenia.

POLICJANCI ZBADALI SPRAWĘ

Policjanci wnikliwie badali sprawę, postanowili także przejrzeć okoliczny monitoring. W trakcie odtwarzania zapisu wideo dostrzegli kierowcę passata, który zignorował nakaz jazdy z prawej strony znaku, wjechał na powierzchnie wyłączoną, a cofając uszkodził znak drogowy. Mężczyzna odjechał z miejsca zdarzenia, a jego śladem ruszyli funkcjonariusze.

Policjanci ustalili personalia 26-latka i chwilę później zapukali do drzwi jego mieszkania. Za popełnione wykroczenia nieodpowiedzialny kierowca został ukarany dwoma mandatami i punktami karnymi, których łącznie „uzbierał” 14.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl"

Wysadzali bankomaty w pięciu województwach

Czy zdałbyś test na prawo jazdy? Tylko dla mistrzów kierownicy [QUIZ]

Pytanie 1 z 17
Czy za tym znakiem, w razie zatrzymania pojazdu wskutek zatoru drogowego, masz obowiązek zachować odstęp od poprzedzającego pojazdu nie mniejszy niż 5m?
Czy za tym znakiem, w razie zatrzymania pojazdu wskutek zatoru drogowego, masz obowiązek zachować odstęp od poprzedzającego pojazdu nie mniejszy niż 5m?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE