W Braniewie i w okolicach poniedziałek pod znakiem wypadków

i

Autor: arch. KP PSP Braniewo Tragiczny w skutkach wypadek wydarzył się na odcinku drogi pomiędzy miejscowościami Grzędowo – Lutkowo.

W Braniewie i w okolicach poniedziałek pod znakiem wypadków

2022-06-14 6:55

W poniedziałek, 13 czerwca pogoda w powiecie braniewskim była zmienna. Zgodnie z zapowiedziami synoptyków pojawiały się ulewne deszcze i burze. Niebezpiecznie zrobiło się też na drogach powiatu. W jednym z wypadków zginął 40 - letni mieszkaniec gminy Lelkowo.

Zaczęło się w samo południe. Na terenie jednej z firm w Chruścielu (gm. Płoskinia) doszło do wypadku, w którym ranny został jeden z pracowników. Spadające opakowanie z półproduktem wykorzystywanym w procesie produkcyjnym przycisnęło pracownika. Jeszcze przed przyjazdem służb ratowniczych działania ratownicze rozpoczęli pracownicy, którzy z wykorzystaniem wózka widłowego podnieśli kontener elastyczny big bag docierając do poszkodowanego. Medyczne działania ratownicze podjęli strażacy z Państwowej Straży Pożarnej, którzy rannego pracownika przekazali załodze karetki. Poszkodowany został przewieziony do szpitala.

Zderzenie przy cmentarzu

Kilkanaście minut później służba dyżurna Państwowej Straży Pożarnej w Braniewie otrzymała kolejne zgłoszenie. Tym razem na drodze wojewódzkiej nr 504 doszło do zderzenia dwóch pojazdów osobowych na ulicy Elbląskiej w Braniewie na wysokości wyjazdu z cmentarza. Spośród czterech osób, które podróżowały pojazdami jedna wymagała pomocy medycznej.

Zginął mieszkaniec gminy Lelkowo

Do najtragiczniejszego w skutkach wypadku doszło na drodze powiatowej pomiędzy miejscowościami Grzędowo – Lutkowo. Przejeżdżający tym odcinkiem drogi rowerzyści dostrzegli w rowie motorower oraz mężczyznę. Wezwali pomoc, niestety lekarz obecny na miejscu zdarzenia stwierdził zgon 40 - letniego mieszkańca gminy Lelkowo. Okoliczności tego wypadku wyjaśniają braniewscy policjanci.

"Jeśli jesteście świadkami ciekawego wydarzenia w Waszej okolicy, piszcie do nas i ślijcie zdjęcia na online@grupazpr.pl!"

Burza w lubelskim, właściciel auta miał wiele szczęścia
Sonda
Czy wyroki w sprawie tragedii na stoku w Bukowinie Tatrzańskiej są sprawiedliwe?