Wojsko sposobem na ciekawe wakacje

i

Autor: arch. 9BBKPanc. Za pozytywne zakończenie szkolenia osobiście dziękował studentom dowódca 9BBKPanc. płk Grzegorz Barabieda.

Wojsko sposobem na ciekawe wakacje

2021-08-17 23:59

Jedni zakończyli szkolenie, inni właśnie je rozpoczynają. Tegoroczne wakacje w 9 Braniewskiej Brygadzie Kawalerii Pancernej to także czas szkolenia studentów w ramach programu „ Legia Akademicka”.

W sobotę, 14 sierpnia w 9 brygadzie odbyła się uroczysta zbiórka podczas której studenci - żołnierze Legii Akademickiej otrzymali akty mianowań na stopień kaprala. Za pozytywne zakończenie szkolenia, a szczególnie za zaliczenie drugiego modułu tzw. podoficerskiego osobiście dziękował studentom dowódca 9BBKPanc. płk Grzegorz Barabieda.

Jedni kończą, inni zaczynają

A już w niedzielę, 15 sierpnia w 9BBKPanc. pojawili się kolejni ochotnicy. Po testach na koronawirusa, badaniach i załatwieniu formalności otrzymali mundury i rozpoczęli swoje szkolenie podstawowe w 9 brygadzie. Przez najbliższe dni studenci będą szkolić się m.in. z regulaminów, musztry, taktyki i posługiwania się bronią.

- Można na własnej skórze sprawdzić, jak jest w wojsku. Warto skorzystać z takiej okazji. Taka szansa nie trafia się każdemu – zgodnie przyznają studenci: Dawid Turzyński (Wyższa Szkoła Bankowa w Gdyni), Marta Topp (AWF Gdańsk) i Alicja Ślusarczyk (AWF Gdańsk).

We wtorek (17.08.2021) podczas uroczystości wręczenia broni, studentów oficjalnie przywitał w jednostce ppłk Piotr Szelezin, który w imieniu dowódcy 9BBKPanc. życzył im owocnego szkolenia. Tzw. moduł podstawowy czyli pierwsza część szkolenia studentów drugiego turnusu programu "Legia Akademicka 2021" zakończy się egzaminami i przysięgą wojskową. Chętni pozostaną w jednostce na kolejny etap szkolenia tzw. moduł podoficerski.

"Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z Waszej okolicy!"

Motornicza uratowała mewę

Quiz. Najważniejsze wydarzenia w Polsce po 2000 roku. Pamiętasz je?

Pytanie 1 z 15
Papież Jan Paweł II zmarł w 2005 roku. Pamiętasz w jaki dzień?