Wsiadł „za kółko” pomimo dożywotniego zakazu prowadzenia pojazdu

i

Autor: www.pixabay.com Zdjęcie stanowi ilustrację do materiału

Wsiadł „za kółko” pomimo dożywotniego zakazu prowadzenia pojazdu

2023-03-15 8:28

Braniewscy policjanci z ogniwa patrolowo-interwencyjnego zatrzymali do kontroli drogowej 38-letniego mieszkańca Braniewa, który za nic miał obowiązujące przepisy. Kierujący prowadził pojazd pomimo tego, iż posiada dożywotni zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów. Niestety nie był to pierwszy raz, gdy 38-latek zlekceważył sądowy zakaz i wsiadł za kierownicę auta.

Braniewscy policjanci zatrzymali do kontroli osobowego volkswagena. Jak podczas każdej kontroli, funkcjonariusze przystąpili do weryfikacji tożsamości i uprawnień kierującego. Jak się okazało, mężczyzna nie powinien włączać się do ruchu.

Policjanci ustalili, że wobec 38-latka sąd orzekł dożywotni zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów. W trakcie kontroli mężczyzna zachowywał się nerwowo, czuć było od niego zapach alkoholu. Badanie trzeźwości 38-latka wykazało, że poruszał się pojazdem mając niemal promil alkoholu w organizmie.

Ponadto policjanci w pojeździe ujawnili środki odurzające w postaci marihuany. Takie zachowanie kierowcy jest nie tylko wyrazem lekceważenia porządku prawnego, ale także braku szacunku dla wymiaru sprawiedliwości. Nieodpowiedzialna podróż musiała dobiec końca, a jej finał będzie miał miejsce w sądzie.

Braniewianin został zatrzymany, następnie policjanci przedstawili mu zarzuty kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości, pomimo orzeczonego zakazu oraz posiadania środków odurzających.

Tragedia w Sosnowcu. Pogrzeb młodego diakona Mateusza

Jak dobrze znasz polskie programy randkowe? QUIZ

Pytanie 1 z 6
Prowadzącą Hotelu Paradise jest…