Wspólne ćwiczenia straży granicznej i terytorialsów z Braniewa

i

Autor: arch. 43blp Ćwiczenia miały związek z trudną sytuacją na wschodniej granicy,

Wspólne ćwiczenia straży granicznej i terytorialsów z Braniewa

2021-09-15 8:13

Żołnierze 43 batalionu lekkiej piechoty z Braniewa ćwiczyli pod czujnym okiem funkcjonariuszy straży granicznej. Szkolenie ukierunkowane było na możliwość i potrzebę wsparcia sił operacyjnych na wschodniej granicy,

Wspólne ćwiczenia  odbyły się na terenach SRO czyli stałego rejonu odpowiedzialności 43 batalionu lekkiej piechoty z Braniewa.

Przedstawiciele SG po krótkim szkoleniu dotyczącym przepisów i podstaw prawnych działalności polegającej na ochronie granicy RP, wyznaczyli do realizacji w terenie zadania polegające na skrytej obserwacji wskazanego obszaru.

Podczas ćwiczeń w związku z trudną sytuację na wschodniej granicy, żołnierze skupili się na działaniach patrolowych, tworzeniu i działaniu na posterunku obserwacyjnym oraz doskonaleniu umiejętności medycyny pola walki.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl"

Poradnik zdrowie: insulinooporność
Sonda
Czy sprawcy śmiertelnych wypadków powinni na zawsze tracić prawo jazdy?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE