Za nami powiatowe ćwiczenia Leśny kłopot 2024

i

Autor: KP PSP Braniewo Za nami powiatowe ćwiczenia Leśny kłopot 2024

społeczne

Za nami powiatowe ćwiczenia Leśny kłopot 2024

2024-04-24 11:42

Na terenie leśnym należącym do Nadleśnictwa Zaporowo – Leśnictwo Rogity odbyły się ćwiczenia taktyczno – bojowe sił i środków Krajowego Systemu Ratowniczo – Gaśniczego z terenu powiatu braniewskiego – „LEŚNY KŁOPOT 2024”.

Głównym celem ćwiczeń było praktyczne sprawdzenie przygotowania i doskonalenia współdziałania sił i środków krajowego systemu ratowniczo-gaśniczego do prowadzenia działań ratowniczo -gaśniczych podczas pożarów wielkoobszarowych lasów w tym współpraca ze służbami leśnymi.

Dodatkowo była to możliwość doskonalenia umiejętności dowodzenia oraz praktyczne sprawdzenie możliwości dostarczania wody na duże odległości. Ćwiczenia to również możliwość sprawdzenia praktycznej możliwości współdziałania zastępów PSP i OSP.

Ważnym elementem ćwiczenia była organizacja zaopatrzenia wodnego i zapewnienie wystarczającej ilości środka gaśniczego. W tym celu zbudowano dwa stanowiska czerpania wody. Pierwszy stanowisko zbudowano na bazie kanału wodnego z którego poprowadzono magistralę na odległość ponad 1,5 km. Drugie stanowisko obsługiwał agregat pompowy, którym tankowano pojazdy gaśnicze dowożące wodę do pożaru.

W ćwiczeniach zaangażowano ponad 20 jednostek sprzętowych Państwowej i Ochotniczej Straży Pożarnej. To pierwsze w tym roku tak duże ćwiczenia, które skupiły jednostki OSP należące do KSRG (OSP Braniewo, OSP Żelazna Góra, OSP Gronowo, OSP Lipowina, OSP Pieniężno, OSP Lelkowo, OSP Płoskinia, OSP Wielkie Wierzno, OSP Frombork, OSP Stare Siedlisko, OSP Wilczęta).

Zmagania strażaków obserwowali: Wójt Gminy Braniewo Jakub Bornus, Sekretarz Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Braniewie druh Damian Krasiński, Nadleśniczy Nadleśnictwa Zaporowo Andrzej Kozłowski, Antoni Czyż i Ireneusz Płoski pracownicy Nadleśnictwa Zaporowo oraz Komendant Powiatowy PSP w Braniewie st. bryg. Ireneusz Ścibiorek wraz z funkcjonariuszami braniewskiej komendy PSP.

Bardzo serdecznie dziękujemy dla druhen i druhów z jednostek OSP za zaangażowanie i udział w ćwiczeniach „LEŚNY KŁOPOT 2024”.

''Polska leży w niebezpiecznym miejscu!'' - Jacek Sasin

Czy rozpoznasz serial i film po piesku? Sprawdź się w quizie!

Pytanie 1 z 10
Z jakiego serialu pochodzi ten psiak?
 Komisarz Alex. Jacek Knap dołącza do serialu