Zmiana na stanowisku komendanta braniewskich strażaków

i

Autor: A. Jarzębski Pzekazanie obowiązków odbyło się w obecności komendanta wojewódzkiego PSP.

Zmiana na stanowisku komendanta braniewskich strażaków

2021-02-27 20:36

Komendant odszedł na emeryturę. Po trzech latach służby na stanowisku, ze służbą i stanowiskiem pożegnał się bryg. Zbigniew Januszko, Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Braniewie. Na stanowisku zastąpi go bryg. Ireneusz Ścibiorek. Na razie jako pełniący obowiązki.

Dotychczasowy komendant braniewskich strażaków bryg. Zbigniew Januszko stał na czele Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Braniewie od grudnia 2018, ale z  jednostką związany był od 1995 roku. W tym roku po 31 latach służby postanowił odejść na emeryturę. W piątek, 26 lutego w obecności zaproszonych gości i Komendanta Wojewódzkiego PSP pożegnał się z podwładnymi. Na stanowisku zastąpi go bryg. Ireneusz Ścibiorek, który został wyznaczony na pełniącego obowiązki komendanta.

Bryg. Ireneusz Ścibiorek to znany i doświadczony strażak z braniewskiej komendy. Do służby wstąpił w 2001 roku. Ostatnio był dowódcą JRG oraz aktywnym i zaangażowanym oficerem prasowym, który na bieżąco relacjonował w mediach strażackie akcje, interwencje i kampanie medialne związane z ochroną przeciwpożarową.

"Jeśli jesteście świadkami ciekawego wydarzenia w Waszej okolicy, piszcie do nas i ślijcie zdjęcia na online@grupazpr.pl!"

Bezpieczeństwo na lodzie

Jaki sport powinieneś zacząć uprawiać wiosną?

Pytanie 1 z 7
W wolnym czasie lubisz...