Zniszczył zaparkowane auto, zatrzymali go na gorącym uczynku

i

Autor: KMP Elbląg Zniszczył zaparkowane auto, zatrzymali go na gorącym uczynku

Zniszczył zaparkowane auto, zatrzymali go na gorącym uczynku

2023-01-05 11:06

Kara do 5 lat pozbawienia wolności grozi 28-latkowi, który w Braniewie uszkodził samochód a następnie ukradł znajdujące się na nim tablice rejestracyjne. Poszkodowany wycenił straty na ponad tysiąc złotych. W ślad za mężczyzną ruszyli braniewscy policjanci, którzy zatrzymali sprawcę oraz odzyskali skradzione tablice.

Oficer dyżurny braniewskiej Policji otrzymał zgłoszenie o zniszczeniu mienia. Na miejsce skierowano patrol. Policjanci potwierdzili uszkodzenie szyby i drzwi pojazdu. Dodatkowo z samochodu zostały skradzione tablice rejestracyjne. Policjanci w rozmowie z poszkodowanym ustalili, kto może mieć związek z tym zdarzeniem i chwilę później zatrzymali podejrzanego 28-latka.

Mężczyzna przyznał się do zarzucanych mu czynów oraz wskazał policjantom gdzie ukrył tablice rejestracyjne. Policjanci odzyskali tablice a następnie zwrócili je w nienaruszonym stanie pokrzywdzonemu. Podejrzany trafił na komendę, gdzie usłyszał dwa zarzuty.

Kradzieży, za co został ukarany mandatem karnym w wysokości 500 zł, a także uszkodzenia mienia, za które kodeks karny przewiduje karę pozbawienia wolności do 5 lat. Sprawą mężczyzny zajmie się teraz braniewski sąd.

Obcokrajowiec zasłabł przed komisariatem. Policjantka z Chełmży uratowała mu życie

QUIZ. Bohaterowie, którzy przeżyli straszne napady! Pamiętasz te mrożące krew w żyłach sceny? Musisz znać przynajmniej 9!

Pytanie 1 z 12
Kiedy zaatakował ją psychol Artur było prawie pewne, że nie przeżyje. Bohaterkę i jej dzieci uratował szwagier Olek...