Żołnierz z Braniewa z medalem Wielkiego Szlema Komandosa

i

Autor: fanpejdż 9BBKPanc. Żołnierz z Braniewa z medalem Wielkiego Szlema Komandosa

Żołnierz z Braniewa z medalem Wielkiego Szlema Komandosa

2023-01-04 11:05

To trofeum, które zdobywa się rywalizując w pięciu komandoskich imprezach biegowych. Teraz zdobył je Mł. chor. Andrzej Ziober, żołnierz 9 Braniewskiej Brygady Kawalerii Pancernej.

Wielki Szlem Komandosa otwiera w styczniu ćwierćmaraton. W lutym poprzeczka jest zawieszana wyżej – zawodnicy w umundurowaniu polowym i z plecakiem ważącym 10 kg pokonują dwukrotnie dłuższy dystans. Po półmaratonie w marcu biegacze również muszą wyruszyć na trasę w mundurze i wojskowych butach oraz z plecakiem.

Tyle tylko, że 10-kilogramowy bagaż mogą zostawić po 20 km biegu, a po kolejnych 20 km mogą przebrać się w strój sportowy, by pokonać jeszcze 60 km. Po „ćwiartce”, „połówce” i „setce” trzeba jeszcze w ramach cyklu, w październiku, wystartować w Biegu o Nóż Komandosa, a w listopadzie w Maratonie Komandosa.

Wielki Szlem Komandosa organizowany jest od czterech lat. Organizatorem jest Wojskowy Klub Biegacza Meta. W tym roku zdobyło go 178 biegaczy.

Wielki Szlem to nie jedyne ekstremalne zawody w jakich nasz reprezentant startował w 2022 roku. Żołnierz 9 brygady ma na swoim koncie także start w Biegu Morskiego Komandosa.

Odlotowa kamienica w stolicy! Takiej iluminacji nie widzieliście

Te warzywa nie są bardzo popularne. rozpoznaj 10 mniej znanych warzyw

Pytanie 1 z 10
To warzywo to:
Ciecierzyca pospolita